Wiadomości › Felietony

Pocztówka z jaskini. Co po koronawirusie?

15 marca 2020, 14:34
Piękna kariera koronawirusa na lubuskich estradach też jest widowiskowa. Dramat to gatunek pojemny: od tragedii do komedii. Niektórzy nawet nie wiedzą, że biorą udział w kabarecie, na który nie kupowali karnetu. Bezpieczeństwo i ostrożność są ważne, ale ręce opadają, gdy trzeba się boksować z absurdem z krainy cieniów.

Podróbki z Chin i koronawirus z Zielonej Góry

9 marca 2020, 21:37
Koronawirus na początek zaatakował w Zielonej Górze. Przypadek? Powinniśmy mieć duże wątpliwości. Fakt, iż nawet w tej kwestii „Falubaz” był pierwszy, spijając promocyjną śmietankę, z jednej strony potwierdza nasze obawy wobec tego miasta, a z drugiej – wywołuje uzasadnione refleksje na temat tej epidemii.

Diabli wiedzą, kto silniejszy: Policja i Straż Miejska, czy miejska żulia

16 lutego 2020, 20:03
Bardzo dużo, bardzo złych rzeczy dzieje się w mieście. Problem z chuliganami i wandalami to kolejny sprawdzian dla Ratusza. Wiele wskazuje na to, że tak jak poprzedni – będzie to sprawdzian oblany.

O Gorzów trzeba się bić!

26 stycznia 2020, 17:26
Budżet województwa uchwalony, lecz za pasem mamy aktualizację strategii rozwoju do 2030 roku. Sprawa nie w kij dmuchał, bo od tego zależy rozwój lub niedorozwój miasta. Od lat zatykamy nos i tulimy się z zielonogórskimi politykami, lecz korzyść z tego mieli tylko oni. Zbliżamy się do przysłowiowego momentu „wóz albo przewóz”.

Gada sędzia do ludzi, a ludzie do niego ani razu

14 stycznia 2020, 20:24
Nieudolność sędziów w dotarciu ze zrozumiałym przekazem do zwykłych ludzi potwierdza tezę, że nie potrafili się z nimi komunikować również na sali sądowej. Przedstawiciele zawodów prawniczych otwierają kolejne fronty walki, która jest zrozumiała tylko dla nich i bardzo wygodna dla rządzących.

Mija kolejny rok i oby nie nadszedł ten najgorszy

29 grudnia 2019, 18:15
Rok to dużo i wiele może się w tym czasie wydarzyć. Wiele też się wydarzyło. Chapeau bas za wszystkie remonty: te skończone, przeciągające się oraz właśnie inicjowane. Licząc ostrożnie, w rok 2020 wchodzimy z opóźnieniami we wszystkich obszarach.

Chcę przemówić ludzkim głosem

20 grudnia 2019, 22:43
Okres świąteczny ma to do siebie, że wszyscy łagodniejemy. Nie dziwota, skoro nawet zwierzęta w Wigilię mówią ludzkim głosem. Wierzcie lub nie, ale dzisiaj postaram się być miły i mało zgryźliwy.

Na pochyłą Wojciechowską wszystkie kozy skaczą.

8 grudnia 2019, 22:46
Za sprawą mocnych słów eksdyrektora filharmonii znana radna została wzięta w dwa ognie. Płaci rachunki za swoją działalność, wypowiedziane słowa i stosunek do ludzi. Bardzo jestem ciekaw, czy krytykując nie zapomnieliśmy, że zrobiła dużo dobrego.

Były prezydent przeciw interesom Gorzowa? Niestety...

27 listopada 2019, 21:59
Szokująco długa jest lista wpadek oraz niedociągnięć prezydenta Wójcickiego, ale to nie może być alibi dla działania na szkodę miasta przez jego poprzednika. Eksprezydent Jędrzejczak wykorzystał już wiele okazji do porachunków ze swoim następcą, ale w ostatnim czasie przekroczył czerwoną granicę.

Dyrektor Wróbel z filharmonii, niektórym lżej

23 listopada 2019, 16:57
Odejście Wróbla, to tylko malutka część czesnego, jakie Gorzów płaci za lekcję rządzenia miastem przez ludzi o niskiej inteligencji. Moja misja dobiega końca. Nie dałem rady pogodzić pracy na rzecz wysokojakościowej instytucji z interesami lokalnych politykierów – tak w największym skrócie brzmi oświadczenie dyrektora Filharmonii Gorzowskiej.


Fotoreportaże


x