Felietony

Problemy Gorzowa okiem studenta

8 września 2019, 21:46
Młody mieszkaniec Gorzowa, który na co dzień studiuje w Poznaniu postanowił opisać swoje spostrzeżenia na temat swojego rodzinnego miasta w felietonie. Niestety po wakacjach spędzonych w Gorzowie, stwierdził że przestał to miasto kochać i stał się do niego uprzedzony.

Duch Jeżowa nad Gorzowem

26 kwietnia 2019, 18:09
W Wielkanoc w Gorzowie doszło do tragedii. Mieszkaniec miasta zadźgany nożem zmarł po kilku dniach w szpitalu na skutek obrażeń. Informacje na temat zdarzenia przekazywały i wciąż przekazują lokalne media. Nie inaczej było na łamach portalu internetowego gorzowianin.com.

Halo? Policja? Przyjedźcie do kościoła!

25 marca 2018, 17:54
Jeżeli napotkaliście w sieci na ogłoszenia parafialne z jednego kościołów w Warszawie i uważacie, że to fake, to muszę Was rozczarować. To prawda. Księża za wszelką cenę chcą pozbawiać zarobku tych, którzy oferują wszelkiego rodzaju palmy. A okazja jest jedna w roku, bo i palmowa niedziela zdarza się tylko raz. Później zostanie tylko popiół…

Gdy nienormalność jest normalna

8 lutego 2018, 23:00
Akceptacja dla działań, jakie szkodzą nam wszystkim, jest w społeczeństwie powszechna. Niestety i wśród twórców prawa jest podobnie. Być może tego tekstu nie byłoby, gdyby nie rozmowa z politykiem z południa. Temat dotyczył przepisów, które są szykowane, aby stworzyć prawo przeciw tym, którzy palą byle czym i czują się bezkarni. Ów mąż stanu zaskoczył mnie mówiąc, że nie zamierza powiadamiać o uciążliwym sąsiedzie, który pali śmieciami. Czemu?! A, no bo nie chce, by mu... wybito szyby.

Biedne to nasze miasto

5 stycznia 2018, 16:17
Biedne to miasto nasze, oj biedne. Nie stać nas na naprawę kilku chodników rocznie więcej. To można jeszcze zrozumieć. Nie każdy musi nimi chodzić. Nie stać też nas na remont najstarszej gorzowskiej podstawówki. Romscy uczniowie to w końcu nie problem miasta.

Krótkie zwarcie, długie śledztwo

20 października 2017, 09:49
107 dni, czyli 3 miesiące i 15 dni zajęło śledczym z prokuratury ustalenie, że w gorzowskiej katedrze doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Biegli, którzy działali na zlecenie gorzowskiej, prokuratury wzięli za te ustalenia zapewne niemałe pieniądze.

Blokowanie inwestycji - ulubione zajęcie niektórych gorzowian

22 lipca 2017, 08:11
Uratowaliśmy Gorzów przed falą brudnego, cuchnącego paliwa, przed nocnymi dostawami i ciągle palącymi się światłami – obwieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym radna Marta Bejnar-Bejnarowicz. Garstka osób po raz kolejny blokuje budowę stacji paliw – tym razem na osiedlu Staszica.

Lud wychodzi na ulicę. Nie tylko ten "lewacki"

21 lipca 2017, 06:53
Tego już żadna władza nie powinna lekceważyć. O ile garstka kilkunastu osób zgromadzona na Starym Rynku w Gorzowie nie robiła na nikim specjalnego wrażenia, tak grupa kilkuset osób, która zebrała się w czwartkowy wieczór pod gorzowskim sądem to już ilość znacząca.

O Gorzowie mówią źle, albo wcale

7 maja 2017, 10:51
Nie pomaga mistrzostwo Polski, nie pomaga organizacja Grand Prix. Gorzów jest na samym końcu tabeli, jeżeli chodzi o doniesienia medialne. W ogólnopolskich mediach o naszym mieście mówi się albo źle, albo wcale.

Czym się szczyci urząd miejski?

10 marca 2017, 13:16
Cichońskiego, Teatralna, Warszawska – skrzyżowanie pozostanie przejezdne - taką informacje podał dziś gorzowski magistrat. To niewątpliwy sukces urzędników, bo patrząc na pozostałe inwestycje byłaby szansa, że po zamknięciu skrzyżowania moglibyśmy długo czekać na jego otwarcie.


Fotoreportaże