Wiadomości › Felietony

Osobowości za kasę. Jak policja strzela sobie w kolano...

19 kwietnia 2021, 22:56
To wydarzenia tworzą bohaterów i osobowości, a nie PR-owe zabiegi. Lubuszanie stanęli przed zdumiewającym bogactwem wyboru „osobowości roku”, którą można zostać za kilkaset złotych. Nie bez zaskoczenia patrzę, jak ów tani i szurający po dnie profesjonalizmu PR, stał się udziałem lubuskiej Policji.

Nowa rzeczywistość…

15 kwietnia 2021, 20:17
Świat Anno Domini 2021 to nowa rzeczywistość. Odmienna od przewidywalnej przeszłości. Zmieniły się nasze cele, priorytety i wartości. Dawniej obiektem pożądania był najnowszy model telefonu z „nadgryzionym jabłkiem”. Obecnie to szczepionka Pfizera, poszukiwana przez zapobiegliwych jak „Święty Graal” pandemicznej medycyny.

Gorzowianie potrzebują szczepionki na maruderów

9 kwietnia 2021, 14:05
Pilnie potrzebujemy nad Wartą szczepionki na maruderów i sceptyków. Tutejsi aktywiści oraz komentatorzy, krzepko i chyżo krytykują wszystko, co jest nowe oraz nie po ich myśli. Na szczęście większość mieszkańców jest zdania odmiennego.

Nieświęte oburzenie w sprawie pieniędzy dla Katedry

27 marca 2021, 23:12
Mógłbym z prądem i pod publikę. W mig znalazłbym argumenty, które z katedralnego wniosku o prawie dodatkowy milion, zrobiłyby zero. W krajobrazie wszechobecnej betonozy Katedra wciąż pozostaje obiektem najważniejszym w Gorzowie. Mało ludzi myśli tym torem i winny temu jest Kościół oraz jego przedstawiciele.

Marka Gorzowa. Czas na działanie…

8 marca 2021, 10:42
Miejscy urzędnicy coraz bardziej uświadamiają sobie potrzebę promocji Gorzowa. Pytanie tylko, czy czują klimat tego specyficznego miasta. Warto mieć wizje, by nie działać "po omacku".

Ratusz powiedział, ale sprawa nie jest skończona. Kto pierwszy odwiesi strzelbę?

2 marca 2021, 21:20
Nie ma innej drogi niż obniżenie napięcia wokół Stali Gorzów. Zbyt dużo energii zużywane jest do okładania się oskarżeniami, a za mało do szukania porozumienia. Robienie „buzzu” w internecie nie przynosi korzyści nikomu – ani ambitnemu prezesowi, ani znanemu adwokatowi.

Zielone światło dla kolei: Kierunek Kostrzyn…

22 lutego 2021, 12:04
Wiele dobrego dzieje się w temacie kolejowego połączenia Gorzowa ze Szczecinem. Przez Kostrzyn właśnie.W grudniowym felietonie proponowałem bajpas z wykorzystaniem układu torowego stacji Kostrzyn, który pozwoliłby zjechać pociągom z Ostbahn'u (LK203) na Odrzankę (LK273) w kierunku Szczecina.

Spalarnia to dla Gorzowa złoty interes. Przeciwnicy są w dużym błędzie.

20 lutego 2021, 21:22
Zupełnie niespodziewanie na agendę miejskich dyskusji wjechały śmieci. Dzięki przełomowej decyzji wojewódzkich rajców będziemy mieli obiekt, jakiego nie powstydziłoby się żadne miasto. Chętnych jest wielu i zastanawiając się za długo, za kilka lat moglibyśmy się obejść smakiem.

Druga strona żużla: tłuste koty ze Stali

8 lutego 2021, 22:17
Miłość gorzowian do speedwaya ma rewers w postaci konieczności zaspokajania potrzeb klubu. Politycy, może z wyjątkiem mecenasa Jerzego Synowca, mówią półsłówkami. Milczą, albo wypisują esy-floresy, byle nie podpaść bóstwom świątyni im. Jancarza.

Gorzowska estakada rok po remoncie. Refleksje...

1 lutego 2021, 16:57
Estakada to najbardziej charakterystyczny element panoramy miasta od strony Warty. Niewielu zapewne pamięta, że jej początki sięgają 1914 roku. Przez lata była niemym świadkiem historii. Widziała niejedno. Majestatyczny Führersonderzug "Amerika" oraz radzieckie transporty. Niestety, te ostatnie przyczyniły się do jej technicznej degradacji bardziej niż pierwsza i druga wojna światowa razem wzięte. Rozsunięcie torów szlakowych, które w zamyśle miało ułatwić przejazd wagonów z radziecką skrajnią, doprowadziło do zniszczenia odwodnienia obiektu oraz licznych pęknięć konstrukcji.


Fotoreportaże