Wiadomości › Felietony

„Fur Deutschand”. 19.30

16 sierpnia 2021, 11:59
Trend na prawicy nienowy, ale faktem jest, że nam w Lubuskiem nie jest z nim dobrze. Nie wszystko można zwalić na upały, bo o 19.30 bywa już całkiem chłodno.

Co dalej z elektryfikacją linii kolejowej Kostrzyn - Piła?

15 sierpnia 2021, 17:37
Kilka lat temu odżył temat elektryfikacji linii Kostrzyn - Piła. Na licznych konferencjach przedstawiano wizję kolejowej "nowej jakości", na którą w Gorzowie bezskutecznie czekamy od lat, a PKP PLK podjęły konkretne działania na etapie przygotowawczym.

Czy się stoi, czy się leży - podwyżka się należy

1 sierpnia 2021, 23:10
Nie brak ludzi złego charakteru, którzy uważają, że posłom nie należą się podwyżki. Wieszają psy na biednych parlamentarzystach, którzy poświęcają życie, by ułożyć je nam, choć nie mają o nim pojęcia. Program podwyżek dla polityków, to projekt wsparcia dla życiowych nieudaczników.

Dlaczego Europejskie jest przez radnych olewane?

26 lipca 2021, 22:39
Napisana za kilka lat historia Osiedla Europejskiego będzie opowieścią o tym, jak rozwijało się ono nie dzięki lokalnym politykom, ale pomimo polityków. Ci ostatni uwielbiają nad Wartą duże projekty, a nad sprawami błahymi pochylają się tylko wtedy, gdy muszą zawiązać sznurówkę.

Kasa dla Lubuskiego. Po czyjej stronie są politycy?

15 lipca 2021, 22:36
Mamy oto interesujący konflikt o pieniądze dla Lubuskiego. Jak wiele razy wcześniej, region jest zakładnikiem partyjnych przepychanek. Albo marszałek spuści z tonu, a wojewoda przypomni sobie, w jakim województwie mieszka, albo lubuskie wiele na ich zabawach w piaskownicy straci.

Quo vadis lubuskie POLREGIO?

7 lipca 2021, 18:38
Z Marzeną Karoń - p.o. dyrektor Lubuskiego Zakładu POLREGIO w Zielonej Górze rozmawia Robert Trębowicz, ekonomista, publicysta, specjalista ds. kolei. Twórca Forum Interesów Komunikacyjnych Gorzowa.

Miasto wypycha ruch poza centrum. Co dostajemy w zamian?

28 czerwca 2021, 15:15
Ostatnio mam nieodparte wrażenie, że w kwestii ruchu drogowego, w naszym mieście wszystko robi się na odwrót. Wyprowadza się ruchu samochodów z centrum, likwidując miejsca parkingowe, wprowadzając wyższe ceny za parking i ogromne kary za brak biletu, a nie daje się nic w zamian.

Co zrobić z „miejskimi żulami”?

27 czerwca 2021, 13:15
Żule panoszą się coraz śmielej w Gorzowie. W dyskusjach o ograniczeniu ich „zasięgów”, jak bumerang powracają te same diagnozy, argumenty i mądre rady. Nie chodzi o to, by ludzi którym wiatr zawiał w oczy, a ich droga życia zrobiła się mocno stroma, oddzielać chińskim murem od tych, którym się powiodło.

Pisze się nowa polityczna historia miasta

8 czerwca 2021, 22:12
W gorzowskiej polityce jest źle. A nawet jeszcze gorzej. Zewsząd słyszymy, że prezydentowi Wójcickiemu idzie dobrze, a chciałoby się mu za coś przyłożyć. Sądząc po dyskusji oraz głosowaniu nad absolutorium, jest z tym poważny problem.

Lato dwóch plemion…

8 czerwca 2021, 14:20
W Gorzowie na dobre zagościło lato. Maj bardziej przypominał marzec, ale cieszmy się chwilą. Zieleń przebija się przez szary beton. Nawet rozkopane miasto pięknieje. Tak licznych inwestycji nie pamiętają najstarsi gorzowianie. Za 2-3 lata miasto zyska nowe oblicze.


Fotoreportaże