Wiadomości

Nie będzie wody w Gorzowie i okolicznych miejscowościach

15 czerwca 2021, 10:56
W środowy wieczór 16 czerwca Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpocznie prace modernizacyjne na sieci wodociągowej. W związku z tym do godz. 7 rano w czwartek 17 czerwca mieszkańcy osiedla Górczyn, Manhattan i Dolinki w Gorzowie oraz miejscowości Wawrów, Wojcieszyce, Różanki, Janczewo, Gralewo, Górki i Santok nie będą mieli wody w kranach.

Pijana i bez prawa jazdy uciekała policjantom

15 czerwca 2021, 10:32
Kierowca osobowego nissana jechał Trasą Nadwarciańską zygzakiem i wykonywał nerwowe manewry. Takie zachowanie wzbudziło uzasadnione podejrzenia policjantów, którzy postanowili zatrzymać samochód. Okazało się, że za kierownicą siedziała pijana kobieta.

Autobusy i tramwaje MZK bez „strefy bezpieczeństwa” i limitów

15 czerwca 2021, 10:14
W sobotę 26 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej w Gorzowie. Przede wszystkim zostanie zlikwidowana „strefa bezpieczeństwa” w autobusach i tramwajach, a pasażerowie będą mogli wchodzić do pojazdów pierwszymi drzwiami. Poza tym zostaną zniesione limity dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów. Natomiast MZK Gorzów wprowadzi „ciepły guzik”, czyli otwieranie drzwi w pojazdach przez samych pasażerów.

Twój cichy azyl w Centrum miasta - Stara Winiarnia, to nowa inwestycja na gorzowskim rynku nieruchomości

14 czerwca 2021, 21:51
To niezwykły projekt, który oferuje przyszłym mieszkańcom zachwycające widoki, bogate zaplecze usługowe i możliwość wypoczynku we własnej przestrzeni ogrodowej po długim, ciężkim dniu. A to wszystko w spokojnej części centrum Gorzowa Wlkp. – przy nowopowstałej ulicy Jastrzębiej, łączącej al. 11 Listopada i al. Konstytucji 3 Maja.

Tragedia na budowie. Koparka uderzyła w ścianę, która runęła i przygniotła mężczyznę

14 czerwca 2021, 14:45
Do dramatycznego wypadku doszło w sobotę na budowie przy ul. Węgierskiej. Kobieta siedząca za sterami koparki uderzyła w ścianę budowanego bloku, która następnie runęła na mężczyznę. 54-latek zginął na miejscu pod gruzami. Sprawą zajmuje się prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy.

Zostanie wybudowany nowy odcinek ul. Spichrzowej. Cztery firmy złożyły swoje oferty

14 czerwca 2021, 14:30
Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Spichrzowej - III etap, czyli budowę długo zapowiadanego, nowego odcinka drogi od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się cztery firmy, które złożyły skrajne oferty. Tylko propozycja jednej firmy mieści się w budżecie.

Tak według studentów powinien wyglądać plac centralny na os. Europejskim [wizualizacje]

14 czerwca 2021, 12:54
Osiedle Europejskie w Gorzowie ciągle się rozrasta i przyciąga nowych mieszkańców. Lokalizacja zyskuje na atrakcyjności pomimo, że na osiedlu brakuje kilku elementów, które przydałyby się mieszkańcom. Te potrzeby zauważyła firma Budnex, która buduje bloki na os. Europejskim. Właśnie został rozstrzygnięty konkurs na opracowanie koncepcji „Placu Centralnego osiedla Europejskiego”. Autorkami zwycięskiej prac są studentki architektury z Politechniki Poznańskiej.

Czy w Gorzowie powstanie strefa kibica?

14 czerwca 2021, 11:38
W poniedziałek 14 czerwca zostanie rozegrany pierwszy mecz reprezentacji Polski w ramach Euro 2020. Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytywali się czy w mieście zostanie utworzona strefa kibica, aby móc wspólnie kibicować Polakom. Niestety nie mamy dobrych wiadomości. W Gorzowie nie będzie strefy kibica. Najbliższa została utworzona na rynku w Strzelcach Krajeńskich.

Kobieta przeprowadzała rower przez pasy. Została potrącona

14 czerwca 2021, 11:01
W poniedziałkowy poranek przy ul. Olimpijskiej doszło do potrącenia pieszej. Jak się okazało, 48-letnia kobieta przeprowadzała rower przez oznakowane przejście dla pieszych i została potrącona przez 67-letnią kierującą citroenem. Potrącona piesza doznała złamań, została zabrana do szpitala.

Pociągiem nad morze (prawie) bez przesiadek

14 czerwca 2021, 10:21
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z… Zielonej Góry. Dla gorzowian też jest alternatywa – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.


Fotoreportaże


x