Wiadomości

Motoryzacyjny zlot pod kontrolą policji. Posypały się mandaty [zdjęcia]

20 września 2021, 13:04
Policjanci z Gorzowa wzięli pod lupę kierowców, którzy wzięli udział w minioną niedzielę w zlocie fanów motoryzacji na jednej z posesji przy ul. Koniawskiej. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców i stan techniczny. Policjanci zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny oraz trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Jak wygląda detoks alkoholowy i narkotykowy?

20 września 2021, 11:55
Zarówno detoks alkoholowy, jak i narkotykowy ma na celu przerwanie ciągu, w jakim jest osoba uzależniona, a także przygotowanie jej do dalszego leczenia. Odtruwanie organizmu odbywa się pod kontrolą sztabu lekarskiego, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne odstawienie środków odurzających, a także złagodzenie efektów zespołu abstynencyjnego, który niezwykle często pojawia się po ich porzuceniu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Ostatnia prosta w walce o obywatelskie inwestycje

20 września 2021, 11:47
Poniedziałek 20 września to ostatni dzień na głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Mieszkańcy Gorzowa mogą głosować w czterech kategoriach, jednak najbardziej zacięta walka jest w kategorii ogólnomiejskiej. Do wyboru jest sześć projektów, a wśród nich m.in. budowa placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji, odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum miasta czy zielone ściany dla Gorzowa.

Komunikacyjny powrót do przeszłości. Helmut i Jelcz będą wozić pasażerów po Gorzowie

20 września 2021, 10:53
W środę 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie darmowe. Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji przygotowały dla mieszkańców niespodziankę. Na trasę linii tramwajowej nr 1 wyjedzie odnowiony helmut, który będzie woził pasażerów. Natomiast na linii autobusowej 101 będzie kursował autobus Jelcz M-11.

Drogowy armagedon na Kasprzaka. Wszystko przez remont [film i zdjęcia]

20 września 2021, 09:40
W poniedziałkowy poranek ruszył remont 450-metrowego odcinka ul. Kasprzaka w ciągu drogi krajowej nr 22 pomiędzy zjazdami z węzła S3 Gorzów Południe. Na początek wykonawca prac zajął się frezowaniem zniszczonej jezdni. W miejscu robót został wprowadzony ruch wahadłowy, który jest sterowany ręcznie. To spowodowało spore utrudnienia w ruchu i korki z każdej strony ul. Kasprzaka oraz na trasie S3.

Problem z dzikami na Zakanalu. Miasto: Pozostaje wypłaszanie lub odstrzał

19 września 2021, 19:23
Czytelniczka Beata zwraca uwagę na problem z dzikami przy ul. Podgórnej na gorzowskim Zakanalu. Jak relacjonuje kobieta po ich ulicy spaceruje stado składające się z aż 14 dzików. Z kolei miasto komentuje, że problem jest im znany i są podejmowane działania w tej sprawie. Jednak dopóki na pobliskich polach znajdują się uprawy kukurydzy, to nie można przeprowadzić skutecznego przepłaszania lub odstrzału dzików.

Wspólny stadion dla Stilonu i Warty. Czy to możliwe?

19 września 2021, 18:19
Gorzowianom słusznie marzy się reprezentacyjny stadion piłkarski. W cieniu dyskusji o nim trwa spór i przeciąganie liny, których na co dzień nie widać. Jak współpracują ze sobą dwa gorzowskie kluby? Wcale lub bardzo źle.

Ciężki sprzęt na terenie ruin leżakowni piwa. Sprawdziliśmy, co się tam dzieje [zdjęcia]

18 września 2021, 20:25
Inwestor, który kupił działkę z piwnicami po dawnej leżakowni piwa przy ul. Walczaka wciąż czeka na decyzję konserwatora zabytków. Jednak w sobotnie popołudnie na działce pojawił się ciężki sprzęt. Jak się okazało, deweloper przystąpił do prac porządkowych.

Gorzów: Fiasko szczepień w szkołach

18 września 2021, 15:40
Nie będzie stałych punktów szczepień w szkołach podstawowych i szkołach średnich na terenie miasta Gorzowa. Wszystko przez to, że do akcji szczepień zgłosiło się zbyt mało chętnych osób. W niektórych placówkach ilość uczniów ze zgodami od rodziców na szczepienie można policzyć na palcach jednej ręki.

Pozycjonowanie w Toruniu – jak się za to zabrać?

17 września 2021, 16:13
Jesteś jednym z posiadaczy strony internetowej? A może dopiero myślisz o przeniesieniu swojej działalności do komputerowego świata? Masz specjalistę od SEO (Search Engine Optimization)? Nie? Koniecznie musisz to zmienić, ponieważ jest to rzecz wręcz niezbędna rzecz do prawidłowego funkcjonowania Twojej witryny internetowej.


Fotoreportaże