Wiadomości

Zderzenie dwóch ciężarówek na S3. Jeden z pojazdów przewrócił się na jezdnię [film i zdjęcia]

23 lipca 2021, 15:29
W piątkowe popołudnie na 75 km trasy S3 na pasie w kierunku Gorzowa doszło do wypadku. Tuż przed MOP-em Marwice zderzyły się dwa pojazdy ciężarowe. W wyniku zderzenia, jedna z ciężarówek przewróciła się na jezdnię. Droga w stronę Gorzowa jest zablokowana.

Trwa naprawa skarpy przy moście Staromiejskim [zdjęcia]

23 lipca 2021, 14:35
Trwają prace przy naprawie zapadającej się skarpy koło mostu Staromiejskiego. Wykonawca zajmuje się już układaniem oczyszczonego brukowca. Nowe umocnienie skarpy powinno być gotowe w ciągu dwóch miesięcy.

Tymczasowe rondo na Walczaka i zamknięty wjazd w Szarych Szeregów [zdjęcia]

23 lipca 2021, 12:47
We wtorek 27 lipca wykonawca przebudowy drogi krajowej nr 22 przystąpi do kolejnego etapu prac. Zamknięta zostanie ul. Szarych Szeregów od strony skrzyżowania z ul. Walczaka. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Fieldorfa-Nila i Walczaka powstanie tymczasowe rondo. Kierowcy chcący dojechać do ul. Szarych Szeregów będą musieli korzystać z objazdów.

Co należy sprawdzić przed zakupem mieszkania od dewelopera?

23 lipca 2021, 10:52
Zakup mieszkania jest marzeniem i celem wielu osób. Według nich posiadanie własnych czterech kątów jest potwierdzeniem osiągnięcia sukcesu. Nic dziwnego, że młodzi ludzie gromadzą oszczędności i decydują się na wzięcie kredytu, żeby kupić nowe mieszkania na rynku pierwotnym. Przed podjęciem decyzji warto jednak zdać sobie sprawę, jakie aspekty są ważne, podczas zakupu mieszkania od dewelopera.

W weekend będzie się działo. Sprawdź program wydarzeń

23 lipca 2021, 10:46
W weekend 23-25 lipca w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów" na mieszkańców Gorzowa czeka mnóstwo wydarzeń. Zaplanowano nie tylko koncerty na scenie plenerowej na Starym Rynku czy na Wartowni, ale również przedstawienia na Scenie Letniej gorzowskiego teatru. Ponadto odbędzie się piknik integracyjny w ramach projektu „Lubuska Integracja Cudzoziemców”.

Mieszkańcy czekali na remont wiele lat. Ulica Długosza zostanie w końcu przebudowana

23 lipca 2021, 10:02
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie przebudową ul. Długosza na os. Staszica. W ramach prac pojawi się nie tylko nowy asfalt i zostaną przebudowane chodniki, ale również zostanie wybudowana zatoka postojowa dla samochodów osobowych. W ramach inwestycji przebudowy doczeka się również odwodnienie i sieć wodociągowa. Wykonawca będzie miał czas do końca grudnia 2021 roku na realizację wszystkich prac.

Dwa wypadki na S3 [zdjęcia]

23 lipca 2021, 08:43
W piątkowy poranek na trasie S3 doszło do dwóch wypadków na trasie S3 tuż za węzłem Gorzów Południe na pasie w kierunku Szczecina. W pierwszym zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki toyota, który uderzył w barierki. Natomiast 500 metrów wcześniej doszło do zderzenia hondy, forda i pojazdu ciężarowego. Trasa S3 w kierunku Szczecina jest zablokowana.

Zamiast boiska, parking dla samochodów? Mieszkańcy są podzieleni [zdjęcia]

22 lipca 2021, 19:00
Część mieszkańców bloków przy ul. Matejki 62-63 w Gorzowie chce, aby w miejscu boiska pomiędzy blokami powstał parking dla samochodów. W tej sprawie właśnie są zbierane podpisy pod petycją. Jednak jak się okazuje, władze Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica nie podchodzą tak entuzjastycznie do tego pomysłu i tłumaczą, że miejsce z zielenią powinno zostać.

Kierujący BMW potrącił rowerzystkę na pasach z sygnalizacją świetlną

22 lipca 2021, 17:37
W czwartkowe popołudnie doszło do potrącenia 61-letniej rowerzystki na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Kierujący BMW potrącił kobietę, kiedy samochody ruszały mając zielone światło, natomiast rowerzystka wjechała na pasy na czerwonym. Potrącona kobieta została zabrana do szpitala.

Odrestaurowana Willa nad Wartą będzie gotowa za dwa lata

22 lipca 2021, 14:59
Kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt milionów złotych kosztować ma remont dawnej Willi Pauckscha na gorzowskim Zawarciu. Do tej pory prace pochłonęły ponad 1 milion 200 tysięcy złotych, a do zrobienia jest jeszcze sporo rzeczy. Planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2023 roku.


Fotoreportaże


x