Wiadomości

Pomagamy jak umiemy. Ruszyła akcja Rossmanna wspierająca kobiety

18 stycznia 2022, 15:09
Ruszyła szósta edycja akcji „Pomagamy jak umiemy”. Podobnie jak w ubiegłym roku, klienci Rossmanna skanując aplikację przy każdych zakupach, będą mogli wesprzeć jedną z organizacji pomagających kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Co więcej – sami zdecydują, na którą spośród 88 placówek przekażą gromadzone przez siebie punkty. Wyboru mogą dokonać już od 15 stycznia poprzez aplikację Rossmann PL. Warto, bo pula pomocy to 5 milionów złotych.

Grażyna Wojciechowska ma swój mural. Będzie też ławeczka i skwer jej imienia?

18 stycznia 2022, 12:32
Gorzowscy artyści z ARToteki upamiętnili zmarłą radną Grażynę Wojciechowską. Na Filarach Sztuki został namalowany mural z wizerunkiem Wojciechowskiej. Natomiast radna Alicja Burdzińska proponuje, aby w pobliżu Urzędu Miasta Gorzowa została ustawiona ławka z figurą Grażyny Wojciechowskiej, a skwer przy Herberta i Warszawskiej został nazwany jej imieniem.

Czas zaciskania pasa w inwestycjach?

18 stycznia 2022, 11:06
Nie ma Gorzów szczęścia do kolejowych inwestycji. W piątek minął termin składania ofert w przetargu na remont gorzowskiego dworca, ogłoszonym przez PKP PLK. Chętnych brak. Podobny problem jest w przypadku miejskiego centrum przesiadkowego. Wygląda na to, że dwie przenośne toalety na dworcowym placu dotrzymają nam towarzystwa na dłużej, jako (anty) wizytówka kolei w mieście.

Spowodował kolizję i odjechał. Pijany kierowca uciekał również przed policjantami

18 stycznia 2022, 10:55
Kierujący busem marki volkswagen uderzył w peugeota odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowcy szukali policjanci. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać, swoją jazdę zakończył na drodze leśnej w okolicach Różanek. Okazało się, że 42-latek był pod wpływem alkoholu.

Seria wypadków pod Gorzowem [zdjęcia]

18 stycznia 2022, 09:29
śliskiej nawierzchni. W Zdroisku zderzyły się dwa pojazdy, na drodze z Wawrowa do Janczewa trzy, a w Nowinach Wielkich doszło do dachowania.

Wypadek pod Gorzowem. Zderzenie skody z maszyną leśną

17 stycznia 2022, 18:19
W poniedziałek na drodze z Kłodawy do Barlinka doszło do poważnego wypadku. Kierujący osobową skodą uderzył w tył forwardera - maszyny leśnej. Ciężko ranne zostały dwie osoby.

Woda i prąd na doładowanie. ZGM walczy z dłużnikami

17 stycznia 2022, 10:35
Osoby mieszkające w lokalach socjalnych i nie płacące rachunków to spory problem dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie. Dlatego też w kolejnych budynkach, gdzie znajdują się mieszkania socjalne, a lokatorzy zalegają z opłatami, są montowane liczniki przedpłatowe.

Wiatr łamie drzewa i gałęzie. Są przerwy w dostawie prądu [zdjęcia]

17 stycznia 2022, 10:18
Od samego rana w Gorzowie i okolicach mocno wieje. Wiatr łamie drzewa i gałęzie. Strażacy wyjeżdżają już do pierwszych zdarzeń. Natomiast Enea Gorzów informuje o awariach i przerwach w dostawie prądu.

Rozbudowa cmentarza w Gorzowie za prawie 4 mln zł

17 stycznia 2022, 10:00
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na rozbudowę cmentarza przy ul. Żwirowej. Rozbudowa nekropolii o kolejne 2 hektary będzie kosztować 3 mln 949 tys. zł.

Mieszkańcy Gorzowa składają wnioski o dodatek osłonowy

17 stycznia 2022, 08:05
Do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wpłynęło już prawie 600 wniosków o przyznanie dodatku osłonowego. Punkt ich składania znajduje się w dwóch oznakowanych miejscach przy ul. Teatralnej.


Fotoreportaże