Wiadomości

Dźgnął go nożem, bo przeszkadzała mu zbyt głośna muzyka

1 sierpnia 2022, 12:13
Przeszkadzała mu zbyt głośna muzyka, więc poprosił o jej ściszenie. W zamian za to otrzymał trzy ciosy nożem. Do tych mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło w czerwcu ubiegłego roku w hostelu przy ulicy Walczaka - w okolicach ulicy Fieldorfa Nila. Niedawno przed Sądem Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie.

Jak wypada Gorzów w rankingu najbogatszych gmin?

1 sierpnia 2022, 11:00
Ministerstwo finansów opublikowało najnowszy raport najbogatszych gmin w Polsce na 2022 rok. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w naszym województwie i powiecie. Najbogatszą gminą w województwie lubuskim są Bobrowice, następnie jest Kostrzyn nad Odrą i Zbąszynek. A Gorzów? Nawet się nie mieści się w pierwszej dziesiątce.

Tłumy gorzowian na uroczystym przejeździe tramwajów na os. Piaski [film i zdjęcia]

1 sierpnia 2022, 10:25
Po pięciu latach przerwy wróciły do kursowania tramwaje linii nr 2 i 3. Powrót tramwajów na os. Piaski ucieszył mieszkańców Gorzowa, którzy tłumnie zebrali się w poniedziałek na przystanku przy ulicy Chrobrego, aby wziąć udział w pierwszym przejeździe tramwajem na os. Piaski w Gorzowie.

Sportowcy jeszcze poczekają na nowe zaplecze

1 sierpnia 2022, 09:49
Przy nowym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie ma zostać docelowo wybudowane nowoczesne zaplecze dla sportowców. Niestety spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła właśnie przetarg, ponieważ najtańsza oferta przekraczała założony budżet.

Gorzów: Syreny alarmowe w godzinę „W”

1 sierpnia 2022, 09:03
W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17 dla upamiętnienia 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Gorzowa zostaną włączone syreny, które będą nadawały ciągły sygnał trwający jedną minutę.

Czytelnik: Po raz kolejny uschły nasadzenia zastępcze na os. Górczyn

29 lipca 2022, 14:18
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że nasadzenia zastępcze, które zostały posadzone wzdłuż ul. Janockiego na os. Górczyn po raz kolejny uschły. Miasto tłumaczy, że tylko 3 drzewa uschły, a kolejne 3 są w złej kondycji i wpływ na to mogła mieć sieć ciepłownicza znajdująca się w pobliżu. Urzędnicy podkreślają, że drzewa zostaną usunięte i w ich miejscu zostaną posadzone nowe.

Parking przyjazny środowisku powstanie na os. Staszica

29 lipca 2022, 12:52
W ramach budżetu obywatelskiego 2022 roku przy ul. Dunikowskiego i Marcinowskiego zostanie wybudowany parking na 12 samochodów. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej właśnie wybrał wykonawcę, który zajmie się pracami. Parking z płyt ażurowych powinien być gotowy w grudniu 2022 roku.

Trwają ostatnie próby przed uruchomieniem fontanny w parku Kopernika

29 lipca 2022, 12:11
Do końca tygodnia ma potrwać próbny rozruch fontanny w parku Kopernika. Wszystko po to, aby po weekendzie wyremontowana fontanna mogła cieszyć oczy gorzowian i dawać ochłodę w upalne dni.

Co będzie grane w weekend? Dobry Wieczór Gorzów

29 lipca 2022, 11:37
Przed nami ostatni lipcowy weekend z wydarzeniami w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Na mieszkańców Gorzowa będą czekać przede wszystkim koncerty na scenie na Starym Rynku oraz Wartownia, a także Scena Letnia czy Kino po zmroku.

Mieszkańcy Gorzowa tracili oszczędności z konta. Banki nie chciały zwrócić pieniędzy

28 lipca 2022, 13:36
Miejski Rzecznik Konsumentów w Gorzowie podkreśla, że tylko w tym roku wpłynęło do niego ponad 20 zgłoszeń od osób, które straciły ze swoich kont oszczędności. Jednak powiadomione o tej sytuacji banki, odmawiały zwrotu pieniędzy. O całej sprawie został powiadomiony Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który postawił zarzuty wobec 5 banków.


Fotoreportaże