Advertisement

Wiadomości

Kierujący toyotą roztrzaskał auto o barierki na S3. Z auta wypadł silnik [zdjęcia]

14 czerwca 2021, 09:43
W poniedziałkowy poranek na trasie S3 tuż przed węzłem Gorzów Północ doszło do wypadku. Kierujący toyotą uderzył w bariery energochłonne. Siła uderzenia była tak duża, że z pojazdu wypadł silnik, a przód i tył toyoty został całkowicie zniszczony.

Basen Słowianki zamknięty przez "zanieczyszczenie"

13 czerwca 2021, 17:30
Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę na basenie Słowianki. Jeden z klientów zamiast załatwić swoje potrzeby fizjologiczne w toalecie, zrobił to w basenie sportowym. W wodzie zostały zauważone pływające fekalia, dlatego też basen musiał zostać zamknięty. Natomiast Słowianka wprowadziła procedury oczyszczania wody.

Śmieciowy armagedon w centrum Gorzowa. Ul. Lutycka wciąż "tonie" w śmieciach [zdjęcia]

13 czerwca 2021, 12:37
Mieszkańcy ul. Lutyckiej w samym centrum Gorzowa od lat borykają się ze śmieciowym problemem na swoim podwórku. Śmieci dosłownie wylewają się z pojemników i leżą wszędzie. Wśród nich są również odpady bio z pobliskich restauracji, które przyciągają szczury. W ubiegłym roku kontrola ZCG MG6 i straży miejskiej wykazała, że restauratorzy zaniżyli ilość deklarowanych odpadów. Jednak problem wciąż trwa o czym poinformowała nas czytelniczka.

Zderzenie volkswagena z motocyklem

13 czerwca 2021, 11:43
W niedzielę nad ranem przy ul. Myśliborskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki volkswagen z motocyklem. Okazało się, że 72-letni kierowca osobówki nie zachował odpowiedniej odległości od motocykla podczas manewru wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z jednośladem. Poszkodowany 34-latek jadący motocyklem został zabrany do szpitala.

Jakie mieszkanie i za ile można wynająć w Gorzowie?

12 czerwca 2021, 20:40
Sprawdziliśmy ile trzeba zapłacić, aby wynająć kawalerkę, a ile będzie kosztował nas wynajem 2-pokojowego mieszkania w Gorzowie. Jak się okazuje, cena jest oczywiście uzależniona przede wszystkim od metrażu, liczby pokoi, lokalizacji oraz standardu wykończenia. Za wynajem kawalerki bez liczników i opłat dodatkowych zapłacimy już 600 zł, a za 2-pokojowe mieszkanie 850 zł.

Trwa montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych [zdjęcia]

12 czerwca 2021, 18:49
Na koniec 2020 roku w Gorzowie było zarejestrowanych 66 samochodów elektrycznych. Jednak właściciele „elektryków” nie mieli zbyt dużego wyboru, jeżeli chodzi o miejsce ładowania swoich pojazdów, bo na terenie miasta były tylko cztery stacje ładowania. Teraz to się zmienia, bo właśnie Enea Operator buduje w Gorzowie aż 17 punktów ładowania aut elektrycznych.

Jakie suplementy diety warto stosować?

12 czerwca 2021, 18:19
Wielu z nas znana jest rola witamin i minerałów w funkcjonowaniu organizmu. Niestety pozyskiwanie ich w wystarczającej ilości w żywności jest niemożliwe – jakość i skład produktów kupowanych w sklepie często pozostawia wiele do życzenia, a nawet kupione na targowisku warzywa i owoce niekoniecznie dostarczają wszystkich potrzebnych witamin. W takich przypadkach warto wspomóc się suplementacją. Po jakie preparaty i kiedy warto sięgnąć.

Dobry Wieczór Gorzów. Co będzie grane w weekend?

11 czerwca 2021, 20:42
Przed nami kolejny weekend wydarzeń w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Tym razem na mieszkańców Gorzowa czekają koncerty nie tylko na scenie plenerowej na Starym Rynku, ale również w amfiteatrze. Zagrają m.in. Zamilska, Tea Time Boogie czy Król.

Śmieciowy bałagan w centrum. Służby znalazły winnego

11 czerwca 2021, 19:30
Mieszkaniec centrum Gorzowa zwrócił uwagę na śmieciowy problem na swoim podwórku. Jak się okazało, na bałagan wpływ miał m.in. właściciel nieruchomości, w których znajdują się lokale usługowe i gastronomiczny. Kontrola Związku Celowego Gmin MG6 przeprowadzona wspólnie ze strażą miejską i zarządcami wykazała, że nie miał podpisanej podpisanej umowy na wywóz śmieci i odpady były wyrzucane do pojemników przeznaczonych dla mieszkańców.

Fragment ul. Kasprzaka przy węźle S3 do remontu

11 czerwca 2021, 11:00
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze otworzyła właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na remont fragmentu ul. Kasprzaka przy węźle S3 „Gorzów Południe”. Remontem 450-metrowego odcinka chcą zająć się cztery firmy, z czego trzy oferty mieszczą się w budżecie. Wykonawca będzie miał cztery miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac.


Fotoreportaże


x