Wiadomości

78-letnia Irena pokonała koronawirusa. W szpitalu spędziła 40 dni

5 maja 2021, 10:16
Pani Irena to jedna z najdłużej przebywających pacjentek na oddziale covidowym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 78-letni kobieta po prawie 40 dniach spędzonych w szpitalu, w końcu wyzdrowiała i została wypisana do domu.

Miasto pomoże restauratorom. Obniży opłaty za ogródki gastronomiczne

5 maja 2021, 09:38
Od soboty 15 maja właściciele restauracji, barów i kawiarni będą mogli w końcu otworzyć swoje ogródki gastronomiczne dla klientów. Aby wspomóc restauratorów, miasto obniżyło opłaty za ogródki gastronomiczne, a dokładnie za zajęcie pasa drogowego. To symboliczna opłata, która wynosi 1 grosz za 1 metr kwadratowy. Ponadto miasto zachęca branżę gastronomiczną do tworzenia nowych ogródków.

Kolejne włamanie do "bimby". Złodziej ukradł wyroby z konopi i wiertarkę

4 maja 2021, 20:53
W minioną niedzielę 2 maja doszło do kolejnego włamania do sklepiku w zabytkowej "bimbie" przy ul. Wełniany Rynek w Gorzowie. Złodziej ukradł tym razem oprócz artykułów wyrabianych z konopi, również wiertarkę i terminal płatniczy. Został zatrzymany, grozi mu do 10 lat więzienia.

Poranny pożar i ewakuacja centrum dystrybucyjnego w Gorzowie

4 maja 2021, 13:43
We wtorek we wczesnych godzinach porannych doszło do ewakuacji centrum dystrybucyjnego Biedronki przy ul. Metalowców w Gorzowie. Z budynku ewakuowano łącznie 90 osób. Jak się okazało, w szatni doszło do pożaru szafki i instalacji elektrycznej.

Czytelnik skarżył się na tłok w autobusie. MZK zabiera głos

4 maja 2021, 12:52
W sobotni poranek 1 maja autobus linii nr 104 ze strefy ekonomicznej w kierunku Ustronia był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe. Na tą całą sytuację skarżył się czytelnik Patryk, który wracał po nocnej zmianie do domu. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie właśnie odpowiedział na zarzuty mieszkańca Gorzowa.

Tragedia w Watralu. Kobieta wypadła z okna na 11 piętrze

4 maja 2021, 11:53
We wtorkowe przedpołudnie na os. Górczyn doszło do tragicznego zdarzenia. Z okna znajdującego się na 11 piętrze wieżowca Watral wypadła kobieta. Niestety po upadku z takiej wysokości, nie miała szans na przeżycie. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, która będzie wyjaśniała okoliczności tragedii.

Kupował podróbki biżuterii na chińskim portalu. W Polsce sprzedawał jako oryginały światowej marki

4 maja 2021, 10:06
Gorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z prokuraturą zakończyli sprawę oszustw, których dokonał 30-letni mieszkaniec Gorzowa. Mężczyzna kupował na chińskim portalu biżuterię za kilkanaście złotych, na której były znaki towarowe światowego producenta. W Polsce wystawiał je do sprzedaży za kilkukrotnie wyższe ceny jako oryginalne. Mężczyzna oszukał w ten sposób ponad 300 osób.

Ruszyły matury, a wraz z nimi alarmy bombowe

4 maja 2021, 09:13
We wtorek 4 maja rozpoczęły się tegoroczne matury. Jednak jak tylko maturzyści weszli do szkół, na skrzynki mailowe placówek zaczęły przychodzić maile o tym, że w budynku jest podłożona bomba.

Spore zainteresowanie szczepieniami w Gorzowie. Mobilny punkt szczepień będzie działał dłużej

3 maja 2021, 17:47
Zainteresowanie mobilnym punktem szczepień w parku Górczyńskim przerosło najśmielsze organizatorów. W pierwszy dzień zaszczepiło się 500 osób, w drugi już 700, a w trzeci 750 osób. Szczepienia preparatem firmy Johnson&Johnson miały potrwać do 3 maja, ale została podjęta decyzja o przedłużeniu funkcjonowania mobilnego punktu. Ten będzie działał do środy 5 maja.

Bezczelna kradzież w centrum Gorzowa. Kto rozpoznaje złodzieja? [film]

2 maja 2021, 20:38
Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy na terenie ogródka gastronomicznego restauracji W Muzycznym w samym centrum Gorzowa. Mężczyzna wszedł na teren ogródka i ukradł fotel oraz stolik kawowy. Jak się okazało, zrobił to już drugi raz. Właściciel restauracji apeluje o pomoc w rozpoznaniu złodzieja.


Fotoreportaże


x