Wiadomości

Wjazd z ul. Hejmanowskiej w ul. Spichrzową zostanie zamknięty

29 lipca 2021, 09:35
W poniedziałek 2 sierpnia wykonawca budowy nowego odcinka ul. Spichrzowej przystąpi do budowy kanalizacji deszczowej. W związku z tym zamknięty zostanie wjazd z ul. Hejmanowskiej w ul. Spichrzową.

Weekend z Dobry Wieczór Gorzów

29 lipca 2021, 09:18
Na mieszkańców czeka kolejny weekend z wydarzeniami w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Zaplanowano nie tylko koncerty na scenie plenerowej na Starym Rynku czy na Wartowni, ale również przedstawienia na Scenie Letniej gorzowskiego teatru. A dla kinomanów zaplanowano „Kino po zmroku”.

Netto 3.0 na Myśliborskiej z pozwoleniem na budowę

28 lipca 2021, 19:19
Firma Sigma Group chce wybudować w Gorzowie nowy sklep Netto wraz z zespołem handlowo-usługowym, który ma powstać przy ul. Myśliborskiej na os. Europejskim. Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na budowę i będzie mógł ruszyć z pracami. Budowa dyskontu rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Czym jeździ statystyczny 19-latek i 64-latek oraz ile płaci za ubezpieczenie?

28 lipca 2021, 12:30
Rankomat.pl przygotował zestawienie za pierwsze półrocze 2021 roku, jeżeli chodzi o ceny ubezpieczenia OC w odniesieniu do wieku kierowców i marek pojazdów. Jak się okazało emeryt może kupić polisę OC już za niecałe 500 zł. Tymczasem młody i niedoświadczony kierowca za ubezpieczenie auta musi zapłacić nawet cztery razy więcej. Jednak nie tylko wiek wpływa na tę różnicę – młodsi jeżdżą znacznie starszymi pojazdami słynącymi z większej mocy silnika.

Olga Michałkiewicz szósta na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

28 lipca 2021, 10:37
W środę 28 lipca w Tokio obył się finał czwórki wioślarskiej bez sterniczki. Olga Michałkiewicz wraz z Joanną Dittmann, Martą Chabel i Marią Wierzbowską zajęły ostatecznie szóste miejsce.

Po dawno spłaconym przed terminem kredycie wciąż możesz złożyć wniosek o zwrot prowizji!

28 lipca 2021, 09:56
Przez wiele lat kredytobiorcy, którzy zdołali uregulować swoje zobowiązania przed czasem, mogli liczyć co najwyżej na bezproblemowy zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej. Wniosek o zwrot prowizji z kredytu pozostawał nieskuteczny. Chyba że przez niedopatrzenie danego banku byli w stanie wykazać, że miała ona związek z okresem umowy. Od niemal dwóch lat sprawa przedstawia się jednak zupełnie inaczej i jeśli to przeoczyliśmy, warto to wreszcie wykorzystać!

Co dalej z ruinami leżakowni piwa przy ul. Walczaka? Inwestor czuje się oszukany

27 lipca 2021, 16:58
Teren z pozostałościami po dawnej leżakowni piwa przy ul. Walczaka kupił deweloper. Inwestor otrzymał pozwolenie na rozbiórkę piwnic, ponieważ chciał w tym miejscu wybudować apartamentowiec z restauracjami i kawiarniami na parterze. Jednak prace zostały wstrzymane, ponieważ do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęło wpłynęło pismo z prośbą o wpisanie obiektu do rejestru zabytków. Deweloper podkreśla, że czuje się oszukany, ponieważ przed kupnem działki otrzymał pismo, że pozostałości po dawnej leżakowni piwa nie są ujęte na liście zabytków.

Najpierw Hit, później Tesco. Ten sklep był z nami prawie 25 lat! [zdjęcia]

27 lipca 2021, 15:26
Regały za 3-5 tysięcy złotych lub kasę samoobsługową za 6999 złotych można kupić na wyprzedaży w ostatnim w Gorzowie czynnym markecie Tesco. Sieć ogłosiła datę ostatecznego zamknięcia. Sklep działał w Gorzowie pod różnymi nazwami nieprzerwanie od prawie 25 lat!

Nie będzie podwyżki opłat za parkowanie! Wojewoda unieważnił uchwałę gorzowskich radnych

27 lipca 2021, 14:22
We wtorek w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego zostało opublikowane rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, w którym można przeczytać, że wojewoda stwierdza nieważność uchwały w sprawie podwyżki opłat za parkowanie na terenie strefy parkowania w Gorzowie oraz powiększenia strefy. To oznacza, że planowana od 2 sierpnia podwyżka opłat nie wejdzie w życie.

Śmieciowy bałagan w centrum Gorzowa. Przez nieuczciwych przedsiębiorców cierpią mieszkańcy

27 lipca 2021, 13:06
Zarządcy hotelu Bulvar w centrum Gorzowa zwrócili uwagę na śmieciowy problem na podwórku pomiędzy hotelem, a pobliskimi blokami. Śmieci dosłownie "wylewały się" z koszy oraz leżały wszędzie dookoła. Jak się okazało, sprawcami bałaganu są przedsiębiorcy z ul. Sikorskiego, którzy nie mieli umów na zagospodarowanie odpadów, a także osoby podrzucające śmieci.


Fotoreportaże


x