Wiadomości

Skatepark zostanie rozbudowany dopiero w 2022 roku

21 października 2021, 12:15
Skatepark w parku Kopernika miał zostać rozbudowany w tym roku. Niestety oferta, którą złożył potencjalny wykonawca ponad dwukrotnie przewyższała założony budżet. Dlatego miasto zdecydowało, że nie dołoży brakujących 628 tys. zł i nie rozstrzygnie pozytywnie przetargu. Jak się okazało, inwestycja została przełożona na przyszły rok. Natomiast podczas październikowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zajmą się podjęciem uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu w wysokości 479 tys. zł na rozbudowę skateparku w 2022 roku.

Wiatr łamie drzewa i gałęzie. Strażacy mają pełne ręce roboty [film i zdjęcia]

21 października 2021, 10:10
Od samego rana w czwartek 21 października strażacy z Gorzowa i okolic mają pełne ręce roboty. Co chwilę są wysyłani do kolejnych zdarzeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru. Strażacy wyjeżdżają do połamanych drzew i konarów.

Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego w Polsce?

20 października 2021, 20:48
Wymiana stolarki otworowej w całym budynku to spory wydatek, dlatego wybór danego produktu powinien być dobrze przemyślany. Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego? Jakie modele cieszą się obecnie największą popularnością? Zdecydowana większość inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych wybiera okna PCV, które są wytrzymałe oraz najbardziej uniwersalne. Bez problemu można je dopasować do wyglądu elewacji czy stylu wnętrza.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

20 października 2021, 20:38
Uwaga na pogodę, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego. W czwartek wiatr w porywach może dochodzić do 100 km/h na północy naszego regionu.

Niekończący się remont katedry. Co się stało z głównymi drzwiami do świątyni?

20 października 2021, 15:06
Chociaż minęło już 51 miesięcy od pożaru katedry, to prace remontowe w świątyni wciąż trwają. Jednak nie obejmują one jedynie wieży, ale również pozostałą część kościoła. Gorzowianie co jakiś czas zwracają uwagę ciągnący się remont i wypominają m.in. brak wskazówek na zegarze znajdującym się na wieży. Jednak w ostatnich dniach, zdemontowane zostały również główne drzwi wejściowe do katedry.

Co mnie podkusiło, żeby jechać pociągiem?

20 października 2021, 13:16
Kolejny dzień i kolejne problemy pasażerów naszego regionalnego przewoźnika. Tym razem padło na trasę z Gorzowa do Zbąszynka. Z niewiadomych przyczyn torach nie pojawiły się „świeżo wypożyczone”, ponad 40-letnie pojazdy.

Na Kombatantów zostanie wybudowane rondo. Trwają prace na drugim odcinku inwestycji [zdjęcia]

20 października 2021, 13:10
Rozpoczął się drugi etap przebudowy ul. Kombatantów, który ponownie zajmuje firma Eurovia Polska. W ramach inwestycji pojawi się nowy asfalt, zostaną częściowo wymienione chodniki, a także zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu z ul. Szarych Szeregów. Koszt remontu to ponad 1 mln zł. Prace powinny zakończyć się pod koniec listopada.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo i zderzył się z renault

20 października 2021, 12:11
W środowe przedpołudnie w Kłodawie koło Gorzowa doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów – opla combo i renault kangoo. 29-latek kierujący oplem wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym renault. W wyniku wypadku ranny został 68-letni kierowca renault oraz podróżujący z nim pasażer.

Gorzów: N-Park czeka na otwarcie [zdjęcia]

20 października 2021, 09:15
Trwają ostatnie prace porządkowe na terenie parku handlowego N-Park. Wszystkie lokale mają swoich najemców, a w środku trwają ostatnie prace adaptacyjne i układanie towaru. W N-Parku znajdą się takie sklepy jak m.in. Biedronka, Rossmann, Pepco, Dealz, Sinsay czy też księgarnia Empik. Otwarcie odbędzie się w środę 27 października.

Łóżka drewniane czy tapicerowane – które z nich warto wybrać do sypialni?

19 października 2021, 16:49
Urządzasz właśnie swoją wymarzoną sypialnię i zastanawiasz się, jakie łóżko wybrać – drewniane czy tapicerowane? Łóżka drewniane cieszą się ogromną popularnością i uznaniem, szczególnie wśród fanów designu i funkcjonalności. Z kolei łóżka tapicerowane są chętnie wybierane przez wielbicieli przytulnych wnętrz i komfortu. Sprawdź, co będzie lepsze dla Ciebie – łóżko drewniane czy tapicerowane!


Fotoreportaże