Wiadomości

Worki bokserskie w szkole na rozładowanie stresu [wideo]

28 kwietnia 2017, 15:19, aw
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 13 w Gorzowie wraz z rodzicami wprowadziła nietypowe rozwiązania na szkolnych korytarzach. Chodzi o dwa worki do boksowania, które są do dyspozycji uczniów podstawówki i gimnazjum.

W Zespole Szkół nr 13 w Gorzowie na początku 2017 roku wprowadzono nietypowe rozwiązania. To, że uczniowie grają w piłkarzyki czy ping ponga na przerwach to nic nadzwyczajnego. Jednak na szkolnych korytarzach pojawiły się dwa worki bokserskie. Jeden mniejszy dla uczniów podstawówki oraz drugi większy dla gimnazjalistów.

- Chcieliśmy odciągnąć dzieci i młodzież od telefonów oraz dać uczniom możliwość rozładowania negatywnego stresu. Pomysł powieszenia worków bokserskich bardzo spodobał się uczniom. Natomiast rodzice na początku zareagowali trochę dziwnie, jednak dali się przekonać i zakupili sprzęt z własnych pieniędzy. Na każdej przerwie do worków ustawiają się kolejki – opowiada Maciej Bartosz, zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 13 w Gorzowie.

Pieniądze na zakup worków zostały zebrane w grudniu podczas specjalnego kiermaszu. - Wszystko co ma służyć dzieciom jest jak najbardziej na plus. Tym bardziej, że widzimy efekty. Młodzież korzysta z tych worków na każdej przerwie, nawet uczniowie z drugich klas podchodzą i próbują boksować swoimi małymi piąstkami – komentuje Ewa Czuba-Martyńska, przewodnicząca rady rodziców.

Sami uczniowie z worków są zachwyceni. Niektórzy z uczniów gimnazjum zapisali się nawet na boks i zaczęli ćwiczyć. Na długich przerwach nawet robią sobie konkursy typu „kto mocniej uderzy”. - Jest to forma dobrej zabawy, ale przede wszystkim odreagowania stresu po ciężkiej i męczącej lekcji – przekonuje Stanisław Ostrowski, uczeń podstawówki.

Z kolei Marta Michalska, szkolny psycholog podkreśla, że worki wpływają na uczniów jak najbardziej pozytywnie. Dzięki czemu mniej czasu spędzają przed telefonami. Jest to dobre dla ich psychiki, bo mogą w ten sposób odreagować złe emocje.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości