Wiadomości

Ciuchcią RETRO pojedziemy dopiero 18 czerwca

26 kwietnia 2017, 11:15, red
fot. Dawid Nowakowski/archiwum
Lubicie przejażdżki starymi pociągami? Składy Przystań i Bogdan co roku zjawiały się w Gorzowie podczas majówki. Zainteresowanie tego typu przejazdami było tak ogromne, że organizatorzy ruszyli w Polskę i tym razem zbyt szybko nie zawitają do Gorzowa.

Każdego roku tłumy gorzowian witały na czwartym peronie pociąg retro ciągnięty przez parową lokomotywę. To nie lada gratka dla miłośników kolei, ale też dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć, jak kiedyś wyglądały przewozy pasażerskie. Pociąg RETRO kursuje z Międzychodu do Gorzowa i dalej do Bogdańca. Trasa ta podzielona jest zazwyczaj na dwa etapy – i tak tez będzie w tym roku. Zmieniła się jedynie data. Skład nie przyjedzie na początku maja, a dopiero w połowie czerwca. Dokładniej – 18.

Tego dnia pociąg o nazwie PRZYSTAŃ wyruszy z Międzychodu o 11:30. W Skwierzynie będzie o 12:20 a w Gorzowie o godzinie 13:00. Później pociąg zmienia nazwę na BOGDAN i po 30-minutowym postoju wyruszy w kierunku Bogdańca. Tam będzie stał od 13:45 do 14:30. Po zawróceniu wyruszy w powrotną podróż do Gorzowa. Na 4 peronie zamelduje się o 14:45 i po 15 minutach oczekiwania wyruszy w kierunku Międzychodu.

W składzie pociągu będą cztery wagony z lat 70 ubiegłego wieku. Wagon pociągu oznaczone numerem 1 będzie wagonem przedziałowym pierwszej klasy. Wagon oznaczony numerem 2 będzie wagonem barowym, wagony nr 3 oraz 4 będą wagonami przedziałowymi drugiej klasy.

Wycieczka tym pociągiem nie należy do najtańszych, zwłaszcza jeżeli porównamy ceny biletów z obecnie obowiązującą taryfą na kolei. To jednak nie odstrasza chętnych, bilety na przejazdy zabytkowymi pociągami cieszą się ogromnym powodzeniem. Bilet normalny na trasę pociągu PRZYSTAŃ (w obie strony) kosztuje 49 złotych. Podróż do Bogdańca i z powrotem będzie nas kosztować 29 złotych. Jeżeli chcemy pojechać wagonem 1 klasy, do ceny każdego biletu musimy doliczyć 10 złotych. W ofercie są też bilety ulgowe, które przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi. Dzieci do lat czterech podróżują za darmo. Co ważne – konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc w pociągu i zakup biletów przez stronę internetową organizatora: www.turkol.pl


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości