Wiadomości

Gorzów Wielkopolski Wschodni do poprawki

21 kwietnia 2017, 22:59, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Gorzów Wielkopolski Wschodni przeszkadzał pasażerom w przejściu na peron. Chodzi o tablice z nazwą przystanku które ktoś niefortunnie ustawił... w poprzek peronu. Wszystko przez to, że nazwa jest zbyt długa.

Sprawę opisuje branżowy portal rynek-kolejowy.pl. - Wzorem innych miejsc zatrzymania pociągów w tym mieście, także przystanek „Gorzów Wielkopolski Wschodni” nie został oznakowany z użyciem skrótów takich jak „Wsch.” czy „Wlkp.”, dlatego odnosi się wrażenie, że na bardzo długą tablicę z nazwą po prostu nie znaleziono miejsca. Niestety słupy podtrzymujące tablice przeszkadzają w dojściu na peron, są też potencjalnie niebezpieczne dla osób z dysfunkcją wzroku – donosi portal.

Sprawą bardzo szybko zainteresował się inwestor – PKP PLK. – Już w trakcie odbioru ustalono, że wykonawca zmieni ustawienie tablic. 21 kwietnia ich wsporniki nie będą ograniczały przejścia. Na przystanku, w ramach realizowanego projektu modernizacji estakady, będzie jeszcze monitoring i system informacji głosowej oraz wizualnej. Zmieni się także wygląd tablic. Obecne zapewniają niezbędne informacje dla pasażerów – powiedział w wywiadzie dla portalu rynek-kolejowy.pl Bohdan Ząbek z biura prasowego PKP PLK.

Faktycznie, pod wieczór 21 kwietnia (piątek) tablice zostały już przestawione i obecnie nie przeszkadzają pasażerom. Więcej o komunikacji zastępczej na czas remontu gorzowskiej estakady piszemy TUTAJ


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości