Wiadomości

Komunikacja zastępcza dla pasażerów PKP

19 kwietnia 2017, 09:42, aw
fot. Anna Warchoł
W czwartek 20 kwietnia zostanie zamknięta estakada kolejowa, a co za tym idzie pociągi w kierunku Krzyża będą odjeżdżać z przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni. Pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia i komunikację zastępczą z przystanku na dworzec.

Nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni stanie się ważnym elementem układu komunikacyjnego miasta. Od czwartku 20 kwietnia, przez dwa lata – w trakcie modernizacji gorzowskiej estakady, przejmie obsługę pasażerów wszystkich pociągów do i z Krzyża Wielkopolskiego.

O tym, że pasażerowie wysiadający na przystanku przy ul. Teatralnej będą przewożeni na dworzec główny specjalnym autobusem informowaliśmy na początku kwietnia. Teraz znamy więcej szczegółów.

Trasa komunikacji zastępczej będzie wiodła od ul. Teatralnej, ul. Cichońskiego, Spichrzową i Składową do ul. Dworcowej. Autobusy będą zatrzymywały się na parkingu przy Wydziale Spraw Społecznych (ul. Teatralna) oraz przy budynku dworca PKP (ul. Dworcowa).

Co istotne, rozkład jazdy zostanie dostosowany do godzin odjazdów i przyjazdów pociągów, tak by autobus czekał na podróżnych. O ich komfort i bezpieczeństwo będą dbali konduktorzy. To oni, zarówno w pociągu, jak i w autobusie komunikacji zastępczej, będą udzielali niezbędnych informacji. Ponadto pasażerowie podczas zakupu biletów otrzymają specjalną ulotkę z informacją na temat modernizacji estakady i uruchomieniu komunikacji zastępczej.

Takie rozwiązanie będzie obowiązywać przez cały czas remontu estakady kolejowej – od 20 kwietnia do 10 września 2018 roku. Co istotne, pasażerowie korzystający z komunikacji autobusowej nie będą musieli kasować dodatkowych biletów – do przejazdu będą uprawniały ich bilety kolejowe.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości