Na Teatralnej powstanie parking

29 marca 2017, 11:43, aw
fot. Marcin Kluwak
Powoli dobiegają prace przy nowym przystanku kolejowym Gorzów Wielkopolski Wschodni. Władze miasta zapowiadają budowę parkingu dla podróżnych, którzy przy Teatralnej będą chcieli zostawić swoje auto.

Nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni stanie się ważnym elementem układu komunikacyjnego miasta. Od 20 kwietnia, przez dwa lata – w trakcie modernizacji gorzowskiej estakady, przejmie obsługę pasażerów wszystkich pociągów do i z Krzyża Wielkopolskiego. Stacja będzie będzie miała jeden peron o długości 100 metrów i szerokości 7 metrów. Przystanek będzie zadaszony wiatą. Dojście do niego będzie przystosowane dla niepełnosprawnych.

Jednak wiele osób dopytuje się czy w pobliżu przystanku będzie gdzie zaparkować. Obecnie nie ma tam parkingu z prawdziwego zdarzenia, gdzie można by było spokojnie zostawić auto. A przede wszystkim bez tonięcia w błocie w deszczowe dni.

Jak się okazało, miasto chce się w tej sprawie porozumieć z PKP PLK. - Jesteśmy zdania, że kolej powinna w większym zakresie przygotować teren dla podróżnych. Oczywiście zależy nam na tym, aby pasażerowie mogli przejść i zaparkować w komfortowych warunkach. W planach mamy kolejne spotkanie robocze i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia jeżeli chodzi o to, kto miałby przygotować teren. Miasto jest oczywiście przygotowane do budowy parkingu – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Parking z prawdziwego zdarzenia miałby pojawić się w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni oraz po drugiej stronie ulicy, na nieutwardzonym terenie byłego szpitala, gdzie już teraz jest dziki parking.

- W tamtym rejonie powinny pojawić się nowe miejsca parkingowe i to jest oczywiste. W tej chwili pracujemy nad projektem Centrum Edukacji i Biznesu, które będzie miało istotny wpływ na zagospodarowanie terenu wokół przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni – podkreśla Radziński.

Wiceprezydent zapowiada, że prace przy parkingach powinny rozpocząć się po zakończeniu budowy nowego przystanku.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości