Policyjny pościg przez trzy powiaty [film i zdjęcia]

14 kwietnia 2017, 19:46, Anna Warchoł
fot. czytelnik
Policjanci z Międzyrzecza, Gorzowa i Strzelec próbowali zatrzymać kierowcę audi, który nie zatrzymał się do rutynowej kontroli. Mężczyzna uciekał przez kilkadziesiąt kilometrów, ponieważ był pijany.

Informację o policyjnym pościgu w okolicach Strzelec Krajeńskich otrzymaliśmy na nasz numer alarmowy 515 016 102 od czytelnika.

Okazało się, że policyjny pościg miał swój początek około godz. 18.40 na trasie S3 w powiecie międzyrzeckim. - Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli audi A4. Jednak pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca osobówki nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Bardzo szybko poszła informacja o trasie jego przejazdu do gorzowskich policjantów. Mężczyzna po dojeździe do Gorzowa skierował się na Janczewo, a następnie na Przyłęg, gdzie drogą krajową nr 22 którą zaczął uciekać w kierunku Strzelec Krajeńskich – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W miejscowości Długie policjanci ze Strzelec próbowali zajechać drogę kierowcy audi i zepchnąć auto na pobocze. Jednak mężczyzna otarł się o policyjny radiowóz i uciekał dalej. Kierowcę osobówki udało zatrzymać się dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, około godz. 19.30 w miejscowości Ługi w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Od powiatu międzyrzeckiego audi było gonione przez nieoznakowany policyjny radiowóz.

- Kierowca audi został zatrzymany na policyjnej blokadzie, którą przygotowali funkcjonariusze ze Strzelec. Okazało się, że 41-letni mężczyzna uciekał, ponieważ był pijany. W swoim organizmie miał 2 promile alkoholu – komentuje Jaroszewicz.

Policjanci podkreślają, że bardzo ważną kwestią jest to, że podczas pościgu za pijanym 41-latkiem nikomu nic się nie stało, a przede wszystkim nie ucierpiały postronne osoby. Mężczyzna za swoją głupotę odpowie przed sądem.

AKTUALIZACJA

godz. 21.40 - Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Mariusz, który wracając do Gorzowa mijał w Wełminie policyjny pościg za audi. Kamera samochodowa zarejestrowała jak czerwone audi pędzi w kierunku Strzelec, a za nim jedzie nieoznakowany radiowóz na sygnale. Po drodze widać również kilka innych policyjnych aut kierujących się w stronę Strzelec.

Fotoreportaż


1/3 Policyjny pościg przez trzy powiaty

1/3 Policyjny pościg przez trzy powiaty

2/3 Policyjny pościg przez trzy powiaty

2/3 Policyjny pościg przez trzy powiaty

3/3 Policyjny pościg przez trzy powiaty

3/3 Policyjny pościg przez trzy powiaty

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->