Wiadomości

2-letnia Hania wybudzona ze śpiączki

13 kwietnia 2017, 12:18, Anna Warchoł
W zeszłym tygodniu pobita Hania została przewieziona ze szpitala w Gorzowie do szczecińskiej placówki. Tam udało się wybudzić 2-latkę ze śpiączki. Jednak dziecko wymaga specjalistycznej rehabilitacji.

Wracamy do sprawy pobitej 2-letniej Hani. Dziecko w środę 5 kwietnia zostało przetransportowane ze szpitala w Gorzowie do szpitala Szczecin Zdroje. Dziewczynka była w stanie śpiączki farmakologicznej. Tutaj w Gorzowie próbowano ją wybudzić, ale bezskutecznie.

Dziecko trafiło do gorzowskiego szpitala z rozległymi urazami i obrażeniami głowy. Hania miała uraz czaszkowo-mózgowy, odbite płuca oraz pozostałe liczne obrażenia.

Portalowi gorzowianin.com udało się ustalić, w jakim stanie jest obecnie 2-letnia Hania, która przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii dziecięcej w szpitalu Szczecin Zdroje.

Z informacji, jakie przekazali nam szczecińscy lekarze - wiadomo, że Hania została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej i odłączona od respiratora. Dziewczynka oddycha już samodzielnie, ale ma jednostronny niedowład twarzy. Lekarze cały czas obserwują 2-latkę i będą decydować jaki będzie dalszy tok leczenia. W najbliższym czasie ma zapaść decyzja o przeniesieniu dziecka na specjalistyczny oddział rehabilitacyjny. Jednak to będzie uzależnione od tego, kiedy ustabilizują się całkowicie podstawowe funkcje życiowe dziecka.

W sprawie Hani zarzuty usłyszał 26-letni Kamil K., partner matki dziewczynki. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy to pobicie dziecka, zagrażające życiu. Natomiast drugi dotyczy fizycznego i psychicznego znęcania się nad Hanią. Z kolei Justyna K., matka dziewczynki została przesłuchana w charakterze świadka, nie ma postawionych żadnych zarzutów. Jednak nie wykluczone, że w trakcie śledztwa ich nie usłyszy.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości