Wiadomości

Mała Hania trafi do Szczecina

5 kwietnia 2017, 10:21, red
Lekarze ze szpitala w Gorzowie podjęli decyzję o transporcie 2-letniej Hani do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Taka decyzja jest spowodowana tym, że stan dziecka nie polepsza się.

2-letnia Hania przebywa na oddziale intensywnej terapii w gorzowskim szpitalu od środy 29 marca. Od tego czasu dziecko jest w stanie śpiączki farmakologicznej, a jej stan jest określany nadal jako ciężki.

We wtorkowe popołudnie 4 kwietnia, gorzowscy lekarze próbowali wybudzić Hanię ze śpiączki, jednak bezskutecznie. - Ten stan nieprzytomności trwa zbyt długo, a to nie jest dobre dla organizmu, szczególnie tak młodego. Nasz oddział intensywnej terapii zajmuje się przede wszystkim osobami dorosłymi, dlatego podjęto decyzję o przetransportowaniu dziewczynki do szpitala w Szczecinie Zdroju – komentuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy gorzowskiego szpitala.

Skąd taka decyzja? Wszystko przez to, że pomimo oczekiwań lekarzy stan 2-latki nie polepszył się. Natomiast w szczecińskim szpitalu znajduje się specjalistyczny oddział intensywnej terapii, który zajmuje się tylko dziećmi. Dziewczynka jeszcze dzisiaj przed południem ma zostać przewieziona karetką na oddział pediatryczny w Szczecinie.

Dziecko trafiło do gorzowskiego szpitala z rozległymi urazami i obrażeniami głowy. Hania miała uraz czaszkowo-mózgowy, odbite płuca oraz pozostałe liczne obrażenia. Pomimo operacji, obrzęk mózgu nadal się utrzymuje.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał 26-letni Kamil K., partner matki dziewczynki. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy to pobicie dziecka, zagrażające życiu. Natomiast drugi dotyczy fizycznego i psychicznego znęcania się nad Hanią. Z kolei Justyna K., matka dziewczynki została przesłuchana w charakterze świadka, nie ma postawionych żadnych zarzutów. Jednak nie wykluczone, że w trakcie śledztwa ich nie usłyszy. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości