Stan Hani ciężki, ale stabilny

31 marca 2017, 09:56, Anna Warchoł
Mała Hania przebywa w gorzowskim szpitalu. Dziecko wciąż jest nieprzytomne i podłączone do respiratora. Natomiast matka dziewczynki i jej partner czekają na przesłuchanie. Jeszcze dziś usłyszą ewentualne zarzuty.

2-letnia Hania trafiła do gorzowskiego szpitala w środowy wieczór z rozległymi urazami i obrażeniami głowy. - Dziecko miało uraz czaszkowo-mózgowy, odbite płuca oraz pozostałe liczne obrażenia. Musieliśmy pilnie przeprowadzić operację. Dziewczynka przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii, jest w stanie śpiączki farmakologicznej ze względu na poważne obrażenia jakich doznała – opowiada Sybilla Brzozowska-Mańkowska, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

WIĘCEJ O ZDARZENIU PRZECZYTASZ TUTAJ

W piątek rano, stan dziewczynki jest nadal ciężki. Płuca dziewczynki po urazie jakiego doznała jeszcze nie mogą samodzielnie pracować. Dlatego Hania jest podłączona do respiratora. Jeszcze dzisiaj zostanie wykonana tomografia komputerowa głowy, która da odpowiedź w jakim stanie jest mózg dziewczynki. Czy na przykład nie ma obrzęku. To wszystko pozwoli zdecydować lekarzom o tym czy dziecko pozostanie na oddziale intensywnej terapii czy zostanie przetransportowane do szpitala pediatrycznego w Szczecinie.

29-letnia matka Justyna K. i jej partner 26-letni Kamil K. twierdzili, że dziewczynka wypadła z wózka. Natomiast lekarze zgodnie przyznają, że obrażenia jakich doznała dziewczynka na pewno nie są spowodowane wypadnięciem z wózka.

Obecnie matka i jej partner czekają na „policyjnym dołku” na doprowadzenie do prokuratury. Tam zostaną przesłuchani. Prokurator prowadzący sprawę zapoznaje się z opinią biegłego z dziedziny medycyny, który zapoznał się z obrażeniami dziewczynki. Od tej ekspertyzy zależy czy prokuratura postawi zarzuty 29-letniej Justynie K. i 26-letniemu Kamilowi K. oraz to, jakie one będą miały charakter. Para może zostać oskarżona o znęcanie się nad dzieckiem lub o narażenie dziecka na trwały uszczerbek na zdrowiu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości