Wiadomości

Bobry grasują na Zawarciu [zdjęcia]

27 marca 2017, 23:39, red
fot. czytelnik Igor
Podpłynął do brzegu i zajął się obgryzaniem drzewa – czytelnik opowiada o spotkaniu z bobrem nad Wartą w Gorzowie. Jak widać gryzonie mają się w naszym mieście dobrze.

Od kilku lat na gorzowskich błoniach od strony Zawarcia widać szczególną aktywność bobrów. Gryzonie zadomowiły się w Gorzowie na dobre, przez co niszczą drzewa rosnące nad brzegiem Warty.

W poniedziałkowy wieczór bliskie spotkanie z bobrem na Zawarciu miał nasz czytelnik Igor, który przysłał zdjęcia do naszej redakcji.

Około godz. 19.30 pan Igor wybrał się nad rzekę. W okolicach mostu Staromiejskiego od strony ul. Wał Okrężny zauważył bobra. - W mojej obecności przepłynął pod mostem i zajął się obgryzaniem drzewka. Nie przejmował się hałasem ani fotografem. Został spłoszony dopiero przez psa – opowiada czytelnik.

Jak się okazuje, ilość bobrów w powiecie gorzowskim i całym województwie lubuskim jest zawrotna. Żyje tutaj około 5 tys. osobników. - Obecnie na terenie województwa lubuskiego bory stanowią realne zagrożenie. Niszczą uprawy, wały przeciwpowodziowe, drzewa czy stawy rybne – komentuje Stanisław Bąkowski, naczelnik wydziału ochrony przyrody i obszarów Natura 2000 z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie.

Z tego też powodu w ostatnim czasie RDOŚ wydała decyzję o odstrzale aż 680 bobrów, z czego w samym powiecie gorzowskim – 100 osobników.  

Fotoreportaż


1/4 Bobry nad Wartą

1/4 Bobry nad Wartą

2/4 Bobry nad Wartą

2/4 Bobry nad Wartą

3/4 Bobry nad Wartą

3/4 Bobry nad Wartą

4/4 Bobry nad Wartą

4/4 Bobry nad Wartą

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości