Wiadomości

Park Narodowy Ujście Warty pod wodą [film]

8 marca 2017, 18:18, aw
Obecnie aż ponad 4 tysiące hektarów z 5 znajduje się pod wodą, jeżeli chodzi o Park Narodowy Ujście Warty. To zła wiadomość dla turystów, bo ścieżki dydaktyczne są niedostępne. Natomiast jeżeli chodzi o ptaki, to zalane tereny są jak najbardziej pożądane. A widok zalanych terenów robi wrażenie.

Co roku, kiedy kończy się zima, a powoli zbliża się wiosna – Park Narodowy Ujście Warty zostaje zalany. Raz tej wody jest mniej, a raz więcej. Jednak pracownicy parku chcieliby, aby wody było jak najwięcej się da.

- W tym roku poziom wody jest znacznie wyższy, niż w poprzednich latach i to cieszy. Chociaż dobrze by było, gdyby zwiększył się jeszcze o metr lub dwa. Zalane tereny zwiększają bezpieczeństwo ptaków, które zlatują do parku na sezon lęgowy i budują swoje gniazda. A dzięki wysokiej wodzie są chronione przed drapieżnikami, które mają do nich utrudniony dostęp – tłumaczy Michał Leszczyński, pracownik Parku Narodowego Ujście Warty.

Ciekawostką jest to, że obecnie zalane jest ponad 4 tys. hektarów parku z 5 tys. ha. Jednak większa woda, to zła wiadomość przede wszystkim dla turystów. Obecnie trzy ścieżki dydaktyczne są niedostępne dla zwiedzających. To skutkowało wyłączeniem z użytkowania tzw. betonki czy ścieżki Mokradła. - Zwiedzający powinni zachować ostrożność, a park mogą podziwiać z wałów oraz wieży widokowej – mówi Leszczyński.

Zalane tereny PN Ujście Warty to przede wszystkim wspaniały widok, co można obejrzeć na poniższym filmie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości