Wiadomości

Park Narodowy Ujście Warty pod wodą [film]

8 marca 2017, 18:18, aw
Obecnie aż ponad 4 tysiące hektarów z 5 znajduje się pod wodą, jeżeli chodzi o Park Narodowy Ujście Warty. To zła wiadomość dla turystów, bo ścieżki dydaktyczne są niedostępne. Natomiast jeżeli chodzi o ptaki, to zalane tereny są jak najbardziej pożądane. A widok zalanych terenów robi wrażenie.

Co roku, kiedy kończy się zima, a powoli zbliża się wiosna – Park Narodowy Ujście Warty zostaje zalany. Raz tej wody jest mniej, a raz więcej. Jednak pracownicy parku chcieliby, aby wody było jak najwięcej się da.

- W tym roku poziom wody jest znacznie wyższy, niż w poprzednich latach i to cieszy. Chociaż dobrze by było, gdyby zwiększył się jeszcze o metr lub dwa. Zalane tereny zwiększają bezpieczeństwo ptaków, które zlatują do parku na sezon lęgowy i budują swoje gniazda. A dzięki wysokiej wodzie są chronione przed drapieżnikami, które mają do nich utrudniony dostęp – tłumaczy Michał Leszczyński, pracownik Parku Narodowego Ujście Warty.

Ciekawostką jest to, że obecnie zalane jest ponad 4 tys. hektarów parku z 5 tys. ha. Jednak większa woda, to zła wiadomość przede wszystkim dla turystów. Obecnie trzy ścieżki dydaktyczne są niedostępne dla zwiedzających. To skutkowało wyłączeniem z użytkowania tzw. betonki czy ścieżki Mokradła. - Zwiedzający powinni zachować ostrożność, a park mogą podziwiać z wałów oraz wieży widokowej – mówi Leszczyński.

Zalane tereny PN Ujście Warty to przede wszystkim wspaniały widok, co można obejrzeć na poniższym filmie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości