Czarne chmury nad Walczaka i Warszawską?

27 lutego 2017, 20:11, Marcin Kluwak
fot. Anna Warchoł
Czy doczekamy się końca remontu Walczaka i Warszawskiej? Dzisiaj radna Marta Bejnar-Bejnarowicz wystosowała w tej sprawie interpelacje do prezydenta miasta. Pyta w niej czy to prawda, że generalny wykonawca ogłosił upadłość?

Interpelacja radnej w tej sprawie pojawiła się w godzinach wieczornych na portalu społecznościowym. Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz w piśmie skierowanym do prezydenta Gorzowa pyta, czy czy prawdziwa jest informacja, że generalny wykonawca przebudowy ulic Walczaka i Warszawskiej, firma Taumer Sp. z o. o. ogłosiła upadłość i nie będzie kontynuować robót?

Radna Bejnarowicz pyta też o bardzo istotne sprawy związane z dalszą realizacją tej inwestycji. - Jeżeli informacja się potwierdzi, proszę o dodatkowe informacje, czyli określenie dalszego toku postępowania miasta w celu realizacji inwestycji wraz z harmonogramem czasowym. Radna chciałby też wiedzieć jaki jest ogólny stan zaawansowania prac na dzień 27-02-2017, jakie płatności zostały do tej pory przekazane wykonawcy oraz czy i ile było płatności zaliczkowych na poczet niewykonanych robót.

Co oznacza ewentualna upadłość spółki prawa handlowego? Najczęściej jest to zakończenie działalności, upadek i bankructwo. Zarząd spółki powinien ogłosić upadłość w chwili utraty płynności finansowej. Złożenie wniosku do sądu powinno też nastąpić w momencie, kiedy spółka na bieżąco reguluje swoje zobowiązania, ale zadłużenie spółki jest większe niż jej aktywa. 

Kilka godzin po publikacji tekstu otrzymaliśmy oświadczenie od firmy Taumer spółka z o.o., które to prezentujemy w całości:

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej przekazami dot. rzekomej upadłości firmy TAUMER Sp. z o.o. informujemy, że jest to wiadomość kłamliwa, godząca w wizerunek firmy. Celowe jej rozpowszechnianie będzie skutkowało podjęciem przez naszą firmę wszelkich kroków prawnych w celu ochrony jej dobrego imienia, łącznie z wejściem na drogę sądową.

Firma TAUMER realizuje prace na ul. Warszawskiej i Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim zgodnie z umową i harmonogramem. Co więcej, realizuje także wiele innych inwestycji w całej Polsce. Rzucanie oskarżeń jest celowym elementem walki politycznej wokół inwestycji, nie mającej pokrycia w rzeczywistej sytuacji na placu budowy. Jesteśmy firmą otwartą na komunikację, gotową odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące realizowanych projektów.

Z poważaniem

Piotr Pawłowski

Rzecznik prasowy firmy TAUMER


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości