Wiadomości

"Usterka miejska" dla gorzowian

9 lutego 2017, 16:12, red
fot. KWP
Dziury w drogach, problem z sygnalizacją świetlną, czy uszkodzone ławki w parku – to tylko niektóre przykłady usterek, które mieszkańcy Gorzowa będą mogli zgłaszać za pomocą specjalnej aplikacji. Ta zostanie uruchomiona w przyszłym roku.

Wszystko zaczęło się od interpelacji radnego Grzegorza Musiałowicza, który chciał powołania Dyżurnego Technicznego Inżyniera Miasta. Jak się okazało, miasto ma zupełnie inny pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Gorzowski magistrat chce stworzyć specjalną aplikację na portalu miejskim, za pomoc której w sposób interaktywny – gorzowianie będą mogli zgłaszać problemy i awarie takie jak np. dziury w drodze, uszkodzone wiaty przystankowe, chodniki, ławki, kosze na śmieci czy zniszczone place zabaw, znaki drogowego lub niedziałająca sygnalizacja świetlna.

Zgłoszenia za pomocą aplikacji „miejska usterka” będą trafiały bezpośrednio do merytorycznych wydziałów, które zajmą się dalszym rozwiązaniem problemu. Aplikacja ma zostać uruchomiona do końca marca 2018 roku.

Dlatego też magistrat podkreśla, że powoływanie dodatkowego stanowiska jest zbędne, a wszystko zostanie załatwione przez aplikację.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości