Wiadomości

Wiemy już, kto wytnie drzewa

6 lutego 2017, 18:05, aw
fot. Anna Warchoł
Magistrat rozstrzygnął przetarg na wycinkę blisko tysiąca drzew w mieście. Wszystko w ramach bardzo ważnych inwestycji drogowych w Gorzowie. Drzewa muszą zostać wycięte do końca miesiąca.

Pod koniec stycznia jako jedyni informowaliśmy o tym, że miasto szuka firm do wycinki blisko tysiąca drzew wzdłuż ul. Kostrzyńskiej, Myśliborskiej i Kobylogórskiej. Tam, jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone bardzo ważne inwestycje drogowe, które wiążą się z wycinką drzew, które rosną zbyt blisko jezdni i kolidują z pracami ziemnymi.

Łącznie z trzech ulic ma zostać wyciętych dokładnie 931 drzew. W efekcie z ul. Kostrzyńskiej zostanie wyciętych 278 drzew, z Myśliborskiej zniknie 508 drzew i krzewów, a z ul. Kobylogórskiej 145 drzew i krzewów.

Miasto rozstrzygnęło ogłoszony przetarg i wybrało firmy, które zetną wszystkie drzewa do końca lutego. Wszystko po to, aby zdążyć z pracami przed okresem lęgowym, a także aby odpowiednio wcześnie przygotować teren do właściwych robót ziemnych.

Wycinką przy ul. Kobylogórskiej zajmie się Zakład Projektowania i Usług Komunalnych Poraj z Gorzowa. Zrobi to za kwotę 37,8 tys. zł. Natomiast na Kostrzyńskiej drzewa usunie Zakład Usługowy Pajma z Gorzowa za kwotę 60 tys. zł.

Jeżeli chodzi o ul. Myśliborską, to na dzień spisania protokołu z rozstrzygnięcia postępowania, czyli 31 stycznia 2017 roku Urząd Miasta nie uzyskał prawomocnej decyzji pozwalającej na wycinkę.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości