Wiemy już, kto wytnie drzewa

6 lutego 2017, 18:05, aw
fot. Anna Warchoł
Magistrat rozstrzygnął przetarg na wycinkę blisko tysiąca drzew w mieście. Wszystko w ramach bardzo ważnych inwestycji drogowych w Gorzowie. Drzewa muszą zostać wycięte do końca miesiąca.

Pod koniec stycznia jako jedyni informowaliśmy o tym, że miasto szuka firm do wycinki blisko tysiąca drzew wzdłuż ul. Kostrzyńskiej, Myśliborskiej i Kobylogórskiej. Tam, jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone bardzo ważne inwestycje drogowe, które wiążą się z wycinką drzew, które rosną zbyt blisko jezdni i kolidują z pracami ziemnymi.

Łącznie z trzech ulic ma zostać wyciętych dokładnie 931 drzew. W efekcie z ul. Kostrzyńskiej zostanie wyciętych 278 drzew, z Myśliborskiej zniknie 508 drzew i krzewów, a z ul. Kobylogórskiej 145 drzew i krzewów.

Miasto rozstrzygnęło ogłoszony przetarg i wybrało firmy, które zetną wszystkie drzewa do końca lutego. Wszystko po to, aby zdążyć z pracami przed okresem lęgowym, a także aby odpowiednio wcześnie przygotować teren do właściwych robót ziemnych.

Wycinką przy ul. Kobylogórskiej zajmie się Zakład Projektowania i Usług Komunalnych Poraj z Gorzowa. Zrobi to za kwotę 37,8 tys. zł. Natomiast na Kostrzyńskiej drzewa usunie Zakład Usługowy Pajma z Gorzowa za kwotę 60 tys. zł.

Jeżeli chodzi o ul. Myśliborską, to na dzień spisania protokołu z rozstrzygnięcia postępowania, czyli 31 stycznia 2017 roku Urząd Miasta nie uzyskał prawomocnej decyzji pozwalającej na wycinkę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości