Ogromne serce z czerwonej włóczki [zdjęcia]

15 stycznia 2017, 11:01, aw
fot. Anna Warchoł
"Czerwone serce z wełny, Gorzów rzuca wyzwanie sztabom z całego świata" to konkurs na który wpadł Sztab WOŚP klubu u Szefa w Gorzowie Wielkopolskim. Serce składa się z 306 elementów i będzie można je wylicytować.

- Macie gorące serca? Pokażcie to! Chcemy zrobić wielkie serca z różnych odcieni czerwonej włóczki, na szydełku lub na drutach, i zlicytować je podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Wygra to miasto, które będzie miało największe serce - zachęcał do udziału w konkursie gorzowski sztab.

Do rywalizacji oficjalnie zgłosiło się 6 sztabów z całej Polski. - Chcieliśmy zrobić coś innego, aby nasz sztab wyróżniał się na tle innych. Na pomysł akcji wpadła Paulina, która jest zagorzałą fanką robienia na drutach – opowiada Marta Ciećwierz, szefowa sztabu WOŚP Klubu u Szefa w Gorzowie

Serce, które powstało w Gorzowie składa się z 306 czerwonych kwadracików z wełny. Wszystkie elementy są ze sobą zszyte. - Nad sercem pracowało łącznie 30 osób. Wielu znajomych przyłączyło się do akcji i pomagało nam. Odzew był naprawdę ogromny, każdy dorzucił coś od siebie – mówi Paulina Prucnal, pomysłodawczyni akcji

W efekcie serce ma wymiary 4 m na 4,2 m i zostanie zlicytowane w niedzielę 15 stycznia o godz. 15 podczas 25. Finału WOŚP.

- Osoba która wylicytuje to serce będzie mogła je wykorzystać jako narzutę na duże łóżko lub jako koc, będzie można też je powiesić na ścianie. Ma nadzieję, że będą mogli powiesić ukończone serce na scenie, aby ludzie mogli zobaczyć jakiej jest wielkości – podkreśla Paulina.

Fotoreportaż


1/5 Serce z włóczki

1/5 Serce z włóczki

2/5 Serce z włóczki

2/5 Serce z włóczki

3/5 Serce z włóczki

3/5 Serce z włóczki

4/5 Serce z włóczki

4/5 Serce z włóczki

5/5 Serce z włóczki

5/5 Serce z włóczki

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości