Wiadomości

WOŚP zagra na Starym Rynku [zdjęcia]

13 stycznia 2017, 14:09, aw/inf. prasowa
fot. Marcin Kluwak
Ponad 500 wolontariuszy wyjdzie w niedzielę na ulice Gorzowa, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem główna scena pojawi się na Starym Rynku. Nie zabraknie atrakcji i ciekawych licytacji.

Tegoroczna 25. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". 

Przez ostatnich kilka lat gorzowski Finał WOŚP organizowany był w dwóch miejscach jednocześnie. Mała scena zlokalizowana była przy Kupcu Gorzowskim na Górczynie, a większa scena stała przy Nova Park na Zawarciu. W tym roku organizatorzy zdecydowali się zgromadzić wszystkie atrakcje w jednym miejscu przy katedrze.

Policz się z cukrzycą

O godz. 11 ze Starego Rynk wystartuje bieg na 4,57 km pod ogólnopolskim hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Każdy może wziąć udział w biegu. Uczestnic  pobiegną na Piaski i wrócą na Stary Rynek, na którym zostaną im wręczane nagrody i wyróżnienia.

Militaria i Skadyktator
Następnie, od 13.00 do 21.00 przy scenie na Starym Rynku trwać będą licytacje. Przygotowano też wiele innych ciekawych wydarzeń. Odbędzie się m.in. pokaz sprzętu militarnego przygotowany przez Gorzowską Grupę Rekonstrukcyjno-Strzelecką i grupę B.O.T., a uczniowie z gorzowskiego „Medyka” będą robić tatuaże i badania ciśnienia. Nie zabraknie także grochówki.
W godz. 13.00-21.00 na scenie podgrzewać atmosferę będą koncerty gorzowskich zespołów przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury. Wystąpią m.in.: Majos Squad, Prywatna Szkoła Muzyczna Huberta Zbiorczyka, Podróbka, Żółte Kalendarze i Radio Landsberg. Najbardziej energiczny występ da warszawska grupa Skadyktator, którą znamy już z festiwalu Reggae Nad Wartą.

Czerwone serce z wełny i Światełko do nieba
Sztaby z klubu U Szefa i z „Gastronomika” rzucają wyzwanie sztabom z całego świata. Chcą wydziergać wielkie serce z różnych odcieni czerwonej włóczki i zlicytować je na scenie. Wygra to miasto, które będzie miało największe serce. Projekt ruszył 15 grudnia, a zakończy się 15 stycznia na Starym Rynku o godzinie 15.00. Tradycyjnie, przed 20.00 odbędą się najważniejsze licytacje, które zakończą się symbolicznym wystrzeleniem Światełka do nieba. Do godz. 21.00 trwać będą koncerty.

Gadżety do wylicytowania

- gadzety WOŚP (m.in. 3 koszulki z napisem Gorzów Wielkopolski z podpisem Jurka, książka oraz kalendarz z podpisem Jurka)

- mycie okien przez sztaby WOŚP (do 10 okien)

- kevlar Iversena ze Speedway Grand Prix

- gadżety Stali Gorzów z autografami żużlowców

- pióro z sejmiku województwa lubuskiego

- dzień kursu nurkowania na jeziorze Lipie

- kevlar z zawodów saneczkarskich Ewy Kuls

- projekt ogrodu od Mikołaja Zawadzkiego

- wazony z drewnem od Roots Decor

- upominek od Natali Ślizowskiej

- oprawioną koszulkę z kolekcji olimpijskiej wraz z autografami medalistów z olimpiady Rio de Janeiro

- tablicę Gorzów Wielkopolski z autografami z Dni Gorzowa

Fotoreportaż


1/6 WOŚP w Gorzowie

1/6 WOŚP w Gorzowie

2/6 WOŚP w Gorzowie

2/6 WOŚP w Gorzowie

3/6 WOŚP w Gorzowie

3/6 WOŚP w Gorzowie

4/6 WOŚP w Gorzowie

4/6 WOŚP w Gorzowie

5/6 WOŚP w Gorzowie

5/6 WOŚP w Gorzowie

6/6 WOŚP w Gorzowie

6/6 WOŚP w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości