Wiadomości

Kaczkomaty dla Gorzowa! [zdjęcia]

16 listopada 2016, 14:00, Marcin Kluwak
Czy w Gorzowie pojawi się kaczkomat? To nie żart - taka propozycja padła podczas jednego ze spacerów badawczych, jakie zostały przeprowadzone w ramach konsultacji społecznych dotyczących programu rewitalizacji miasta Gorzów 2025+

Urzędnicy uważnie wsłuchiwali się i wczytywali we wnioski mieszkańców. O tym, że żaden nie był lekceważony, może świadczyć fakt, że w dokumencie zapisano mniej lub bardziej poważne pomysły. Jednym z nich jest właśnie zakup i zainstalowanie kaczkomatu.

Co to takiego? Jest to niewielki automat, który za odpowiednia opłatą wyda nam… pokarm dla kaczek. Takie urządzenie miałoby stanąć w Parku Wiosny Ludów, bo tam – według zgłaszającego – najwięcej gorzowian karmi kaczki i czyni to w sposób niewłaściwy. Jak czytamy w dokumencie – obecnie mieszkańcy karmią kaczki chlebem, który jest dla nich szkodliwy. W parku miałyby pojawić się też odpowiednie tabliczki informacyjne.

Okazuje się, że kaczkomat to pomysł uczniów jednej ze szkół w Złotowie w Wielkopolsce. Jak czytamy na stronie ekologia.pl - dokarmianie ptaków w mieście, to dość powszechne zjawisko. Jednak, to z pozoru niewinne hobby może być bardzo groźne, szczególnie kiedy w menu ptaków dominuje chleb. Dokarmianie ptactwa wodnego białym chlebem, może prowadzić do chorób układu pokarmowego, a nawet śmierci zwierząt. – przekonują eksperci. Po wrzuceniu do „kaczkomatu” złotówki wyskakuje z niego kulka wypełniona zdrowym i pełnowartościowym ptasim jedzeniem.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/4 Kaczkomaty w parkach

1/4 Kaczkomaty w parkach

2/4 Kaczkomaty w parkach

2/4 Kaczkomaty w parkach

3/4 Kaczkomaty w parkach

3/4 Kaczkomaty w parkach

4/4 Kaczkomaty w parkach

4/4 Kaczkomaty w parkach

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości