Wiadomości

Z Gorzowa bezpośrednio też do Wrocławia

28 października 2016, 20:52, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Kolejna dobra informacja dla podróżujących pociągami. Okazuje się, że nasze miasto, oprócz bezpośredniego połączenia z Gdynią i Warszawą zyska też połączenie z Wrocławiem i Katowicami.

Nowy rozkład jazdy pociągów, który wejdzie w życie 12 grudnia 2016 roku jest wciąż dopracowywany. Niedawno pojawiło się w nim bezpośrednie połączenie z Gorzowa do Wrocławia. Poinformował nas o tym nasz czytelnik Marcin.

Pociągiem do stolicy Dolnego Śląska mamy dotrzeć około 10:30. Z Gorzowa mamy TLK Kociewie, który docelowo prowadzić ma wagony do Gdyni. O tym połączeniu pisaliśmy szerzej w artykule pt. „Zamiast do Krakowa pojedziemy nad morze!"

Wagony do Wrocławia mają być odłączone w Krzyżu i podłączone do jadącego ze Szczecina do Katowic pociągu IC Dobrawa. W stolicy Dolnego Śląska wagony te zostaną odłączone od składu, a jeżeli wykupimy sobie miejscówkę na ten pociąg na dalszą podróż, w innych wagonach, będziemy mogli bez opuszczania pociągu dojechać z Gorzowa do Katowic. Tu musimy jednak pamiętać o zmianie miejsca, bo zostaniemy na bocznicy we Wrocławiu.

Pociąg w kierunku Gdyni/Wrocławia wyjeżdżać ma z Gorzowa o godzinie 6:00. W Krzyżu będzie o 6:48. Odłączone wagony w dalszą drogę do Wrocławia wyruszą o 7:36. We Wrocławiu zameldujemy się o 10:26, po drodze zahaczymy Poznań i Leszno.

Bardzo obiecująco wygląda też podróż powrotna. Z Wrocławia pociąg IC Dobrawa z dwoma wagonami do Gorzowa wyjedzie o 17:35. W Lesznie będzie o 18:39, Poznaniu 19:43, a do Gorzowa przyjedziemy o 21:56 – wraz z wagonami z Gdyni.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości