Półroczny Albinek katowany przez właściciela

15 kwietnia 2016, 14:58, aw
fot. OTOZ Animals
Miłośnicy zwierząt szukają nowego domu dla szczeniaka, który był katowany przez byłego właściciela - piesek ma połamane przednie łapki. Albinek czeka na kochający dom. Sprawa została zgłoszona na policję i swój finał będzie miała prawdopodobnie w sądzie.

Albinek to biały, niespełna półroczny kundelek. Piesek pomimo tego, że jest jeszcze szczeniakiem wiele już wycierpiał. Jego poprzedni właściciel znęcał się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Jest duże prawdopodobieństwo, że jego były właściciel odpowie przed sądem.

Przypominamy, że w ostatnim czasie, w gorzowskim sądzie zapadł pierwszy wyrok skazujący na bezwzględne pozbawienie wolności za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Chodzi o sprawę suczki Mejdej, którą właściciel powiesił na drzewie i bił metalową rurką. Mężczyzna dostał 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, 10-letni zakaz posiadania zwierząt, a do tego 3 tys. zł na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Animals”. WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ

Historia Albinka jest równie wstrząsająca. Wszystko działo się w połowie marca w jednym z bloków na osiedlu Górczyn. – Dostaliśmy zawiadomienie z policji, że właściciel połamał przednie łapki szczeniaczkowi i znęcał się nad nim. Jako fundacja będziemy występować w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy. Obecnie piesek ma źle zrośnięte złamania, przebywa w domu tymczasowym u pani Marii. Albinek przeszedł również operację tylnej, lewej łapki. To efekt wyrzucenia przez okno – komentuje Anna Dryglas z OTOZ „Animals.

Albin pomimo traumatycznych przejść jest pieskiem ufnym, pogodnym, kochającym ludzi. Oprócz nowego domu, fundacja prosi również o pomów w pokryciu kosztów operacji. Za drutowanie łapki oraz inne zabiegi, trzeba było zapłacić 600 zł. Jeżeli ktokolwiek chciałby przygarnąć pieska lub wspomóc finansowo, proszony jest o kontakt z Fundacją Przyjaciele Czterech Łap.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości