Wiadomości

Zobacz kto zagra na Dni Gorzowa

14 marca 2016, 10:46, Anna Warchoł
fot. golec.pl
Chociaż magistrat nie chce podawać szczegółów na temat lipcowej imprezy, to nam udało się ustalić pierwszy zespół, który zagra dla gorzowian na błoniach nad Wartą.

Wiadomo, że Dni Gorzowa będą trwały trzy dni. Rozpoczną się w piątek 1 lipca i zakończą w niedzielę 3 lipca. Skąd taka data? Wszystko będzie połączone z 759 rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu, która przypada akurat na 2 lipca.

Wszelkie wydarzenia i koncerty związane ze świętem miasta będą odbywały się na Bulwarze Zachodnim i Wschodnim, na nadwarciańskich błoniach od strony Zawarcia koło mostu kolejowego oraz na Wale Okrężnym i moście Staromiejskim – wszystko dokładnie tak, jak było to w zeszłym roku.

Chociaż współorganizator Dni Gorzowa, czyli Miejskie Centrum Kultury nie chce zdradzać szczegółów dotyczących zespołów, które wystąpią podczas imprezy, to portalowi gorzowianin.com udało dowiedzieć się nieco więcej.

Na scenie wystąpi...

Pierwszym zespołem, który zaprezentuje się przed gorzowianami będzie Golec uOrkiestra. Koncert rozpocznie się o godz. 21 w piątek 1 lipca na nadwarciańskich błoniach. Występ w Gorzowie potwierdzają muzycy na swojej oficjalnej stronie.

Golec uOrkiestra to grupa muzyczna założona w 1998 roku przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców. Artyści łączą tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock'n'rolla, rythm'n'bluesa, oraz muzyki jazzowej. Zespół wylansował takie przeboje jak Lornetka, Crazy is my life, Słodycze, Pędzą konie, Nie ma nic, Kto się ceni, Bo lato rozpala, Młody maj, a także słynne, cytowane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a Walkera Busha - Ściernisco. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności muzycy zagrali ponad 1500 koncertów w Polsce i za granicą, odwiedzając Stany Zjednoczone, Węgry, Grecję, Anglię, Watykan, Kanadę, Austrię, Belgię, Hiszpanię, Republikę Czeską, Niemcy, Ukrainę, Litwę oraz Serbię.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości