Na Dni Gorzowa gwiazda z zagranicy?

30 stycznia 2016, 19:27, aw
fot. Dawid Nowakowski
Chociaż mamy dopiero początek roku, to przygotowania do tegorocznych Dni Gorzowa, które odbędą się na początki lipca - idą pełną parą. Z każdym dniem docierają też do nas nowe informacje na temat imprezy.

Informacje o tym, że tegoroczne Dni Gorzowa odbędą się w dniach 1-3 lipca podawaliśmy w artykule „Będzie zabawa! Dni Gorzowa już w lipcu”. Wybór daty przez władze miasta był nieprzypadkowy. Na 2 lipca przypada 759 rocznica nadania praw miejskich Gorzowowi.

W zeszłym roku scena główna stała koło mostu żelaznego, a mniejsza na Bulwarze Wschodnim. Tegoroczne umiejscowienie imprezy również się nie zmieni – gorzowianie będą mogli bawić się zarówno na nadwarciańskich błoniach, jak i bulwarze.

- W tym roku chcemy zwrócić się bardziej w kierunku rzeki, ponieważ właśnie nad nią będą obywały się imprezy. Będą to Dni Gorzowa bardzo intensywne i każdy znajdzie zapewne coś dla siebie - wyjaśnia Sylwia Beech, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Od strony muzycznej szykuje się sporo niespodzianek. Organizatorzy póki co nie chcą zdradzać kogo zobaczymy na scenach, bo rozmowy z wykonawcami wciąż trwają. Ostateczna lista wokalistów i zespołów, które zagrają na Dniach Gorzowa 2016 ma być znana na przełomie kwietnia i maja. - Na pewno będą gwiazdy mniejszego formatu. Będziemy się też skupiać na naszych lokalnych artystach. Dlatego, że to mają być dni dla gorzowian od gorzowian. Jednak na pewno nie zabraknie gwiazdy z zagranicy – zdradza Beech.

Natomiast magistrat na facebookowym profilu Dni Gorzowa pyta mieszkańców kogo chcieliby zobaczyć w tym roku na scenie. Przekrój gwiazd jest naprawdę spory. Jednak jedno jest pewne - każdy znajdzie coś dla siebie i na scenie nie zabraknie różnych gatunków muzycznych począwszy od disco polo, poprzez muzykę klasyczną, a na hip hopie czy rocku kończąc.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości