Wójciki niczym MasterChef. Upiecze sernik w Twoim domu

7 stycznia 2016, 17:43, aw
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki pichcący w Twojej kuchni? To możliwe! Wystarczy, że weźmiesz udział w niedzielnej licytacji podczas finału WOŚP i wygrasz „prezydencki sernik”. Wtedy Jacek Wójcicki pojawi się w domu zwycięzcy z produktami i zajmie się pieczeniem.

Swoimi kulinarnymi zdolnościami prezydent Jacek Wójcicki pochwalił się tuż przed Wigilią w 2014 roku. Wówczas na swoim facebookowym profilu zamieścił przepis na sernik oraz zdjęcie podczas pieczenia.  Teraz „prezydencki sernik” będzie można wylicytować w niedzielę 10 stycznia podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co ciekawe, prezydent Wójcicki nie upiecze sernika w swoim domu, ale wybierze się ze wszystkimi produktami do mieszkania zwycięzcy licytacji i tam zajmie się pieczeniem. Termin? Zostanie ustalony przez osobę, która wygra aukcję. Licytację przewidziano około godz. 18 na dużej scenie na Zawarciu.

A jeżeli ktoś chce już teraz spróbować, jak smakuje „prezydencki sernik”, podajemy do niego przepis według Jacka Wójcickiego.

Przepis na „prezydencki sernik”

Składniki:

1) ser tłusty mielony(do wypieków) – 1kg

2) cukier – 1,5 szklanki

3) masło – 1 kostka (200g)

4) jaja – 8-10

5) proszek do pieczenia – 1 łyżeczka

6) kasza manna – 5 łyżek stołowych

7) bakalie wg uznania

8) cukier waniliowy

Mikserem utrzeć żółtka z cukrem, dodać cukier waniliowy i masło. Do utartej masy dodawać stopniowo ser i wszystko razem ucierać. Następnie wsypać kasze mannę i proszek do pieczenia. Dodać ubite na sztywno białka i bardzo delikatnie wmiksować w całą masę. Piec około 1 godzinę - najpierw 220 stopniach, później trzeba zmniejszyć do 180.

 - Po upieczeniu należy odkroić zacny kawałek i dostarczyć do mnie celem potwierdzenia zgodności z oryginałem – żartował dwa lata temu prezydent zdradzając swój przepis na Facebooku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości