Wiadomości

Masz uwagi do kursowania linii 128? Czekamy na wnioski!

9 listopada 2015, 15:20, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Masz uwagi do rozkładu jazdy nowej linii 128? Miejski Zakład Komunikacji do 20 listopada czeka na wnioski mieszkańców dotyczące zarówno samego rozkładu jazdy autobusu, jak i trasy przejazdu.

Przypomnijmy, w sobotę 7 listopada, w naszym mieście została uruchomiona nowa linia autobusowa oznaczona numer 128. Połączyła ona Piaski z dwoma największymi osiedlami w Gorzowie – Manhattanem i Staszica. Autobus w stronę Ustronia jedzie między innymi przez Marcinkowskiego, Roosevelta, Wyszyńskiego, Górczyńską i Okulickiego. Z powrotem 128 dosłownie „zahacza” o osiedle Piaski. Przejeżdża przez mostek na Kłodawce przy ulicy Owocowej, zatrzymuje się na pętli tramwajowej przy Kazimierza Wielkiego i na pozostałych przystankach tramwajowych na tej ulicy. Później skręca w Roosevelta i wraca pod Tesco.

Już podczas inauguracyjnego przejazdu linią 128 (szerzej o tym TUTAJ), w którym uczestniczył prezes MZK Roman Maksymiak pewne było, że zmiany będą. - Po miesiącu, czy dwóch ta trasa zostanie zmieniona – zapowiadał Maksymiak. Czy oznacza to, że autobus całkowicie ominie osiedle Piaski i w obie strony jeździć będzie ulicą Wyszyńskiego? - Zobaczymy, linia dopiero ruszyła. Miejmy nadzieję, że uzyska swoich pasażerów i będzie miała sens istnienia – dodaje Maksymiak.

Teraz jest czas na uwagi, które zostaną przeanalizowane i po uzgodnieniu z organizatorem przewozu, czyli urzędem miasta – mogą zostać wprowadzone w życie już od 1 grudnia. Wnioski dotyczące funkcjonowania tej linii można przesyłać na adres e-mail: rzecznik@mzk-gorzow.com.pl.

Uwagi można też wysyłać na adres naszej redakcji: kontakt@gorzowianin.com, lub wpisywać bezpośrednio na naszym profilu na FB. Wszystkie przekażemy do przewoźnika.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości