Wiadomości

Masz uwagi do kursowania linii 128? Czekamy na wnioski!

9 listopada 2015, 15:20, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Masz uwagi do rozkładu jazdy nowej linii 128? Miejski Zakład Komunikacji do 20 listopada czeka na wnioski mieszkańców dotyczące zarówno samego rozkładu jazdy autobusu, jak i trasy przejazdu.

Przypomnijmy, w sobotę 7 listopada, w naszym mieście została uruchomiona nowa linia autobusowa oznaczona numer 128. Połączyła ona Piaski z dwoma największymi osiedlami w Gorzowie – Manhattanem i Staszica. Autobus w stronę Ustronia jedzie między innymi przez Marcinkowskiego, Roosevelta, Wyszyńskiego, Górczyńską i Okulickiego. Z powrotem 128 dosłownie „zahacza” o osiedle Piaski. Przejeżdża przez mostek na Kłodawce przy ulicy Owocowej, zatrzymuje się na pętli tramwajowej przy Kazimierza Wielkiego i na pozostałych przystankach tramwajowych na tej ulicy. Później skręca w Roosevelta i wraca pod Tesco.

Już podczas inauguracyjnego przejazdu linią 128 (szerzej o tym TUTAJ), w którym uczestniczył prezes MZK Roman Maksymiak pewne było, że zmiany będą. - Po miesiącu, czy dwóch ta trasa zostanie zmieniona – zapowiadał Maksymiak. Czy oznacza to, że autobus całkowicie ominie osiedle Piaski i w obie strony jeździć będzie ulicą Wyszyńskiego? - Zobaczymy, linia dopiero ruszyła. Miejmy nadzieję, że uzyska swoich pasażerów i będzie miała sens istnienia – dodaje Maksymiak.

Teraz jest czas na uwagi, które zostaną przeanalizowane i po uzgodnieniu z organizatorem przewozu, czyli urzędem miasta – mogą zostać wprowadzone w życie już od 1 grudnia. Wnioski dotyczące funkcjonowania tej linii można przesyłać na adres e-mail: rzecznik@mzk-gorzow.com.pl.

Uwagi można też wysyłać na adres naszej redakcji: kontakt@gorzowianin.com, lub wpisywać bezpośrednio na naszym profilu na FB. Wszystkie przekażemy do przewoźnika.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości