Wiadomości

Gorszy tydzień dla kierowców

6 listopada 2015, 19:06, Paweł Zygmunt
Tydzień po Wszystkich Świętych, wbrew moim nadziejom, nie okazał się dobry dla użytkowników samochodów… Na większości stacji wzrosły ceny wszystkich paliw: oleju napędowego, benzyny i LPG.

O ile olej napędowy można jeszcze na kilku stacjach (nie sieciowych) kupić w cenie z zeszłego tygodnia to cena benzyny wzrosła właściwe wszędzie o około 10 gr na litrze. Głównie spowodowane jest to podwyżką cen hurtowych, ale jak zwykle niektóre stacje uwzględniły ją bardziej a inne mniej.

Nadal zadziwia mnie poziom ceny na stacji MZK. W sierpniu, kiedy ją otwierano, liczyłem na jej duży wpływ na ceny paliw w Gorzowie. Niestety przeliczyłem się. Cena ON na tej stacji – przypomnę samoobsługowej, płatność tylko kartą – jest wyższa niż na kilku innych stacjach w Gorzowie, a zdarza się, że jest wyższa nawet niż na stacjach sieciowych. Uważam, to delikatnie mówiąc za nadużycie: miejska spółka, której celem jest służba mieszkańcom, zarabia na sprzedaży paliwa, zamiast wpływać na poziom cen w Gorzowie. Czytając o planach spółki co do rozszerzenia asortymentu jestem tym bardziej rozczarowany – nie potrzebujemy w Gorzowie kolejnej stacji na której będą sprzedawane hot-dogi, ale miejsca gdzie można zatankować taniej sprawdzone paliwo. Wielkość zakupów paliwa w cenach hurtowych przez MZK na pewno pozwala zejść z ceną detaliczną paliwa do poziomów, o których inne stacje pewnie mogą tylko pomarzyć – szkoda, że te możliwości nie są wykorzystywane. I znów można użyć wyświechtanego frazesu: „miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze”…

Poniższe zestawienie zostało przygotowane na podstawie informacji od użytkowników strony „Tańsze paliwo w Gorzowie” zebranych w dniach 3-5.11.2015. Dane prezentowane są w taki sposób jak podali użytkownicy. Niektóre stacje nie prowadzą danego rodzaju paliwa (np. na MZK można kupić tylko ON), a niektórych cen użytkownicy po prostu nie podali (najczęściej LPG).

Najtańsze stacje w tym tygodniu: Benzyna - OTL, Faraon i Intermarche, Olej napędowy: Faraon, EM-PAL, Intermarche. Więcej informacji i dodatkowe komentarze na: https://www.facebook.com/Ta%C5%84sze-paliwo-w-Gorzowie-899986713407054/?ref=aymt_homepage_panel 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości