Wiadomości

Dużym Fiatem przez Europę

7 października 2015, 13:09, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Urlop nad Morzem Czarnym? Czemu nie! Czworo przyjaciół postanowiło wybrać się w podróż Fiatem 125p na Złote Piaski w Bułgarii. Przed nimi 6 tys. kilometrów i 11 granic do pokonania.

- Inspiracją wyjazdu Fiatem 125p nad Morze Czarne byli nasi rodzice, którzy za czasów PRLu jeździli do Bułgarii, właśnie "Dużymi Fiatami". Dlatego wybór auta był nieprzypadkowy.  Także ze względu na to, że to auto jest doskonale znane starszym osobom i budzi wiele miłych wspomnień i skojarzeń. Sam zresztą mam sentyment do tego auta, kiedy siedzę za jego kierownicą – opowiada Paweł Poterski, uczestnik ekspedycji i właściciel auta.

W trasę wyruszy czwórka przyjaciół, która do pokonania będzie miała 6 tysięcy kilometrów i 11 granic państw.  Chociaż fiat rocznik 1990, którym pojadą ma nadwozie w kombi, to jazda nim nie jest wcale taka przyjemna.

- Chcemy dostać się jak najszybciej na południe Europy, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie. Następnie będziemy pokonywać trasę 200-kilometrowymi odcinkami. Wszystko przez to, że chociaż siedzenia wewnątrz auta są miękkie, to dłuższa jazda męczy i nie jest komfortowa. Będziemy starać się zabrać, jak najmniej bagażu ze względu na kiepskie zawieszenie samochodu – tłumaczy Hypki, uczestnik ekspedycji, który pochodzi z Gorzowa.

W trasę wyruszą 8 października, z kolei powrót planują na 25 października. Planowany zarys trasy przedstawia się następująco: Gorzów - Poznań - Bratysława - Budapeszt - Belgrad - Skopje - Sofia - Stambuł - Warna - Bukareszt - Odessa - Kiszyniów - Kamieniec Podolski - Lwów - Poznań - Gorzów.

"Dużym Fiatem" pojadą: Paweł Poterski - architekt, ekonomista, miłośnik polskiej motoryzacji, Andrzej Hypki - architekt, piwowar, kolekcjoner Fiatów 125p, Fabian Rzadkiewicz - specjalista IT oraz PR w mediach społecznościowych, Robert Kujawa - student, profesjonalny fotograf mody.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości