Wiadomości

Pijani kierowcy zmorą długiego weekendu

8 czerwca 2015, 10:55, aw
fot. KWP
Długi weekend należał do bezpiecznych, w porównaniu z latami ubiegłymi - było mniej wypadków i żadnych śmiertelnych ofiar. Niestety za kółko wciąż wsiadają pijani kierowcy. Tylko od czwartku policjanci złapali ich aż 35.

Lubuscy policjanci od czwartku do niedzieli patrolowali drogi naszego województwa i dbali o bezpieczeństwo podróżujących. Jak się okazuje, długi czerwcowy weekend należał do jednych z najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat.

W ciągu czterech dni doszło do 8 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Co ważne nikt nie zginął. - Bylo naprawdę bezpiecznie. Widać, że kierowcy wzięli sobie do serca zmiany w przepisach i jeźdżą dużo wolniej oraz ostrożniej. A efekty od razu widać - komentuje Sławomir Konieczny, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dla porównania w 2014 roku podczas długiego weekendu związanego z Bożym Ciałem doszło do 11 wypadków, w których 20 osób zostało rannych, a jedna zginęła.

35 pijanych kierowców

Niestety pomimo różnych apeli, lubuscy policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy wsiadają do auto po wypiciu alkoholu.

Tylko przez cztery dni zostało zatrzymanych 35 pijanych kierowców. Wśród nich był młody mężczyzna, który w nocy z 5 na 6 czerwca kompletnie pijany prowadził swoje mitshubisi i wjechał w płot przy ul. Wróblewskiego.

Jednak to nie jedyny przypadek w naszej okolicy. W sobotę 6 czerwca gorzowscy policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę punto, który w swoim organizmie miał ponad 2,8 promila alkoholu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości