Wiadomości

Uzbrojeni po zęby żołnierze, biegali nocą po Gorzowie

22 maja 2015, 11:19, aw
fot. Przemysław
Późnym wieczorem w czwartek żołnierze GROMu ponownie ćwiczyli na ulicach naszego miasta. Po godz. 23 ich akcja rozpoczęła się w samym centrum Gorzowa - tym razem bez udziału śmigłowców.

- Znowu dziwne ćwiczenia na ulicy Kosynierów Gdyńskich. Jest wojsko i policja. Biegają goście z długą bronią – napisał tuż po godz. 23 w czwartek 21 maja na nasz numer alarmowy jeden z czytelników. Pół godziny później dostaliśmy drugą wiadomość od innego czytelnika. - Wtorkowa akcja właśnie się powtarza. Teraz w kominiarkach biegają na Wyszyńskiego. Znów ćwiczenia? Te same auta na różnych rejestracjach – napisał pan Jarek.

O co chodzi? O tajne ćwiczenia służb specjalnych z udziałem funkcjonariuszy policji i jednostek specjalnych GROM, które odbywały się również w nocy z wtorku 19 maja na środę 20 maja. Wówczas cała akcja działa się przy starej piwiarni na ul. Drzymały oraz na Dekarta, gdzie lądowały dwa wojskowe śmigłowce.

Tym razem ćwiczenia GROMu odbywały się na Kosynierów Gdyńskich i Wyszyńskiego. – Zamaskowani mężczyźni z bronią wychodzili z dawnego schroniska młodzieżowego na Wyszyńskiego. Następnie wszystkie busy na obcych tablicach KR czy UG pojechały na komisariat policji przy ul. Myśliborskiej – relacjonuje pan Przemysław i dodaje, że tyle broni na raz nigdy nie widział.

Wszyscy czytelnicy zastanawiają się czy to były na pewno ćwiczenia. – Przy ćwiczeniach raczej by to tak nie wyglądało. Gdy obserwowaliśmy ich kawałek dalej to w okolicy chodzili ludzie z krótkofalówkami – napisał jeden z panów.

Czy tak rzeczywiście było, tego niestety się nie dowiemy, bo żadna ze służb nie chce komentować sprawy. W końcu miały to być „tajne” ćwiczenia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości