Wiadomości

Znamy kolejną muzyczną gwiazdę Dni Gorzowa!

5 maja 2015, 11:44, Anna Warchoł
fot. raywilson.net
Z każdym dniem znamy coraz więcej szczegółów dotyczących organizacji Dni Gorzowa, które odbędą się w naszym mieście w ostatni weekend czerwca. Znamy też kolejnego wykonawcę, który zagra wspaniały koncert przed gorzowską publicznością, będzie to…

Po czterech latach przerwy wracają Dni Gorzowa. Jak zapowiada prezydent Jacek Wójcicki będzie to święto miasta zrobione z rozmachem i hucznie. Świętowanie rozpocznie się w piątek 26 czerwca, a zakończy w niedzielę 28 czerwca. Imprezy odbędą się na Bulwarze Zachodnim i Wschodnim, na nadbrzeżu rzeki od strony Zawarcia oraz w amfiteatrze.

Pierwszą gwiazdę Dni Gorzowa podawaliśmy pod koniec kwietnia – będzie to zespół Zakopower, który wystąpi  w niedzielę 28 czerwca o godz. 20  na nadwarciańskich błoniach.

Rockowe brzmienia i muzyka klasyczna

Portalowi gorzowianin.com udało się ustalić, że kolejną muzyczną gwiazdą, która zaprezentuje się podczas Dni Gorzowa będzie Ray Wilson - Genesis Classic Orchestra. Koncert odbędzie w sobotę 27 czerwca o godz. 20 w na błoniach nadwarciańskich przy moście żelaznym.

Wilson jest twórcą projektu Genesis Classic, prezentującego wybrane kompozycje zespołu Genesis. Koncert łączy rockowe wersje kultowych utworów z elementami muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego z „Berlin Symphony Ensemble”. Od pierwszego koncertu w 2010 roku, członkowie projektu są w nieustającej trasie koncertowej.

Podczas koncertu w Gorzowie na pewno nie zabraknie największych przebojów Genesis, takich jak „I can’t Dance”, „Land of Confusion” , „Follow you follow me”, „No Son of mine”, „Jesus he knows me”, „Calling All Stations”, „Mama”, „Congo” czy „Carpet Crawlers”.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości