Wiadomości

Znamy pierwszą gwiazdę podczas Dni Gorzowa!

29 kwietnia 2015, 09:57, Anna Warchoł
fot. zakopower.pl
Chociaż magistrat nie chce podawać szczegółów na temat czerwcowej imprezy, to nam udało się ustalić pierwszy zespół, który zagra dla gorzowian na błoniach nad Wartą.

Wiadomość o powrocie do organizacji Dni Gorzowa ucieszyła sporą grupę mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości. W końcu Gorzów był pozbawiony swojego święta przez cztery lata.

Informację o przywróceniu tej imprezy podaliśmy we wtorek rano. Wiadomo, że Dni Gorzowa będą trwały trzy dni, a dokładnie rozpoczną się w piątek 26 czerwca i zakończą się w niedzielę 28 czerwca.

Wszelkie wydarzenia i koncerty związane ze świętem miasta będą odbywały się na Bulwarze Zachodnim i Wschodnim, na nadwarciańskich błoniach od strony Zawarcia koło mostu kolejowego oraz w amfiteatrze.

Chociaż prezydent Wójcicki nie chciał zdradzić więcej szczegółów dotyczących organizacji tej imprezy, to portalowi gorzowianin.com udało dowiedzieć się nieco więcej.

Na scenie wystąpi...

A mianowicie znamy już pierwszą muzyczną gwiazdę! Zespołem, który wystąpi na scenie podczas Dni Gorzowa będzie Zakopower. Koncert rozpocznie się o godz. 20 w niedzielę 28 czerwca na nadwarciańskich błoniach.

Występ w Gorzowie potwierdzają muzycy na swojej oficjalnej stronie. 

Zakopower to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. 

W skład zespołu wchodzą: Sebastian Karpiel Bułecka - głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka, Bartek Kudasik - głos, altówka; Wojciech Topa – głos, skrzypce; Józef Chyc - głos, basy podhalańskie; Piotr „Falko” Rychlec - instrumenty klawiszowe; Łukasz Moskal - głos, perkusja; Tomek „Serek” Krawczyk - gitara elektryczna; Michał Trąbski - gitara basowa i Dominik Trębski - trąbka.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości