WORD: Coraz mniej kursantów

23 stycznia 2015, 15:55, aw
Jak co roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie podsumowuje minione dwanaście miesięcy. Dyrektor gorzowskiego ośrodka podkreśla, że tak źle jeszcze nie było jeżeli chodzi o liczbę osób starających się o prawo jazdy.

W 2014 roku do egzaminu na prawo jazdy przystąpiło 18 tys. osób – to połowa mniej, niż jeszcze 5 lat temu. Co jest powodem tak drastycznego spadku liczby kursantów?

- Wszystko za sprawą niżu demograficznego, który dał się nam we znaki – komentuje Zbigniew Józefowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie. – Mogę śmiało powiedzieć, że miniony rok był dla nas krytyczny.

Dyrektor WORD podkreśla, że ich placówka musi być elastyczna i ciągle dostosowywać się do zmian, które zachodzą z każdym rokiem.

Józefowski przyznaje, że jedyną pozytywną rzeczą w 2014 roku była poprawa pracy szkół jazdy. – Średnia zdawalność w zakresie egzaminu teoretycznego i praktycznego wzrosła o 6 proc. i teraz utrzymuje się na poziomie 35 proc. – mówi dyrektor WORD.

Ponad 40 szkół jazdy ma zdawalność powyżej 60 proc., a niektóre osiągają również wyniki przekraczające 70 proc. – Możemy powiedzieć, że jesteśmy na poziomie europejskim, a nasi egzaminatorzy wcale nie oblewają specjalnie kursantów – twierdzi Józefowski.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości