Tysiące czerwonych serduszek w Gorzowie

11 stycznia 2015, 16:51, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Od samego rana na ulicach naszego miasta kwestują wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak orkiestrowe granie, to nie tylko kwesta do puszek, ale również mnóstwo innych atrakcji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku po raz 23. Pieniądze zebrane w tegorocznym finale zostaną przekazane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

W Gorzowie działają aż trzy sztaby. Największy z nich mieści się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pozostałe dwa w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Okólnej oraz w klubie „U Szefa” na osiedlu Staszica. Dzięki czemu na ulicach miasta pojawiło się blisko pół tysiąca kwestujących wolontariuszy.

- Zawsze chciałam pomagać osobom, które są w trudnej sytuacji materialnej – wyjaśnia Aleksandra Szymkowiak, jedna z gorzowskich wolontariuszek. – A poza tym widząc, jak ludzie z uśmiechem na twarzy wrzucają pieniądze do puszki, to tym bardziej chce się uczestniczyć w tak szczytnej akcji.

Aleksandra przyznaje jednak, że zdarzają się również osoby, które są negatywnie nastawione do zbiórki pieniędzy i padają często przykre słowa. – Staram się tym nie przejmować i na takie ataki, odpowiadam po prostu uśmiechem – komentuje Aleksandra. – Uodporniłam się na to, ponieważ to już drugi raz jak kwestuję na rzecz WOŚP.

Natomiast Gosia, Karolina i Ewelina po raz pierwszy próbują swoich sił jako wolontariuszki. – Zdecydowałam się zostać wolontariuszką, ponieważ lubię bezinteresownie pomagać ludziom. A taka forma wsparcia jak najbardziej mi się podoba – wyjaśnia Gosia.

Dziewczyny zgodnie przyznają, że na pewno za rok wyjdą ponownie na ulice Gorzowa razem z puszkami.

Jednak gorzowscy wolontariusze nie chodzą sami, towarzyszą im strażacy, żołnierze i uczniowie z klasy mundurowej  z gorzowskiego „chemika”. – Dzięki temu czujemy się bezpiecznie – podkreślają wolontariusze.

Dwie sceny

Jednak WOŚP, to nie tylko kwesta do puszek. To także mnóstwo koncertów, pokazów i licytacji. A co jeszcze czeka na gorzowian po godz. 17?

Na scenie głównej, która znajduje się koło centrum handlowego Nova Park w godz. 17:00-17:15 odbędzie się licytacja przejazdu zabytkowym autosanem z prezydentem Jackiem Wójcickim za kierownicą. Następnie o godz. 17:20 występ taneczno-sportowy zespołu Mirage, godz. 17:35-17:45 licytacje, godz. 17:50-18:00 występ taneczno-sportowy zespołu Dance Mix, godz. 18:20-19:30 koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Red Lips, godz. 19:30-20:00 licytacje, godz. 20:00-20:10 światełka do nieba, pokaz fajerwerków, godz. 20:15-20:45 koncert zespołu Majos, godz. 21:00-21:50 koncert zespołu Synapsa i w godz. 21:50-22:00 podsumowanie finału.

Z kolei na scenie rozstawionej przy Kupcu Gorzowskim o godz. 17:00 rozpoczną się licytacje. Następnie o godz. 17:20 koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej, 17:45 - licytacja zaproszenia  „Jedyna niepowtarzalna okazja na jajecznicę pomysłu prezydenta Jacka Wójcickiego”, godz. 17:50 występ zespołu Ilya's Retreat, godz. 18:30 występ taneczno-sportowy zespołu Mirage, godz. 18:40 licytacje, godz. 18:50 występ taneczno-sportowy zespołu Mirage, godz. 19:00 występ zespołu Forbidden Souls, godz. 20:00 światełko do nieba i na zakończenie o godz. 20:30 występ zespołu Anteny


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości