Gorzów szykuje się do wielkiego finału WOŚP

7 stycznia 2015, 15:29, aw
fot. Marcin Kamiński/archiwum
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce po raz 23. Również w Gorzowie w niedzielę będą zbierane pieniądze – oczywiście nie zabraknie wielu atrakcji dla gorzowian i tradycyjnego światełka do nieba.

Dokładnie w niedzielę 11 stycznia 2015 roku w całej Polsce ruszy 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej edycji zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Jednak orkiestrowe granie w Gorzowie rozpocznie się już dzień wcześniej.

W sobotę 10 stycznia odbędzie się turniej halowej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Gorzowa. W hali przy ul. Słowiańskiej zagrają reprezentacje: polityków, dziennikarzy, policjantów, strażaków oraz Stali Gorzów. Start o godz. 11.

Z kolei w niedzielę 11 stycznia przy Kupcu Gorzowskim zostanie rozstawiona scena, na której już od godz. 13 do kwesty będą zachęcać zespoły muzyczne.

WOŚP to również licytacje, a tych na pewno nie zabraknie w niedzielne popołudnie. A co będzie do wylicytowania? Między innymi koszulka z koszulka z autografem prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, czepek z podpisem Otylii Jędrzejczak, kubek z limitowanej serii Prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego, dwie bombki od premier Ewy Kopacz, a także przelot na polem Woodstockowym, dzień wojewodowania oraz biały kask, który jest symbolem akcji organizowanych przez Ludzi dla Miasta.

Mieszkańcy Gorzowa, którzy pojawią się w niedzielę pod Kupcem Gorzowskim będą mogli zjeść grochówkę czy też coś słodkiego. A tradycyjnie o godz. 20 powędruje światełko do nieba.

Na ulicach naszego miasta kwestować będzie 250 wolontariuszy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości