Wiadomości

Złodzieje aut w rękach policji

10 grudnia 2014, 13:22, aw
fot. KWP
Gorzowscy mundurowi zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież trzech samochodów na terenie Polski i Niemiec. 32-letnia kobieta została objęta dozorem policyjnym, a 27-letni mężczyzna trafił do zakładu karnego za wcześniej popełnione przestępstwa – grozi mu do 15 lat więzienia.

- Do gorzowskich policjantów zgłosiła się osoba, której skradziono auto. Właściciel daihatsu przekazał, że 27 listopada zostawił pojazd na parkingu przy ul. Bohaterów Lenino. Kiedy wrócił po dwóch godzinach, auta już nie było – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kiedy funkcjonariusze zabrali się za pierwsze ustalenia w sprawie kradzieży – do komendy zgłosiła się kolejna osoba, której auto zniknęło z parkingu przy ul. Olimpijskiej. – Suzuki zostało skradzione 28 listopada – mówi Jaroszewicz. – Dzięki zebranym informacjom udało nam się ustalić osoby, które mogły stać za tymi kradzieżami.

Do zatrzymania 32-letniej kobiety i 27-letniego mężczyzny doszło w poniedziałek 8 grudnia. Oboje to mieszkańcy Gorzowa.

- Policjanci z komendy miejskiej mieli również informacje, że mężczyzna jest także poszukiwany i ma zasądzoną karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwa – podkreśla Jaroszewicz.

Mundurowi ustalili, że skradzione daihatsu i suzuki zostały sprzedane na złom. Przy mężczyźnie znaleziono paszport który nie należał do niego, a którym mógł posłużyć się do wynajęcia lawety.

Obydwoje zatrzymani podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. - 32-latce przedstawiono zarzuty dotyczące kradzieży trzech samochodów. Kobieta została oddana pod policyjny dozór. 27-latek odpowie za skradzione pojazdy, a także przywłaszczenie paszportu. Ponieważ popełnił kolejne przestępstwa w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nadal będą prowadzić czynności w tej sprawie – komentuje Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości