Zabił i uciekł za granicę

5 grudnia 2014, 16:43, Marcin Kluwak
Prokuratura już wie kto był kierowcą srebrnego audi, który to 21 listopada, na przejściu dla pieszych przy Alei Konstytucji 3-maja śmiertelnie potrącił starsza kobietę i ranił jej 7-letniego wnuczka. Na tym jednak wiedza się kończy, bo sprawca tej zbrodni uciekł za granicę.

Przypomnijmy, do śmiertelnego potrącenia doszło na przejściu dla pieszych na wysokości ulicy Asnyka w Gorzowie Wielkopolskim. W piątkowe przedpołudnie, 21 listopada, 76-letnia Halina O., przechodziła przez przejście dla pieszych na dość ruchliwej Alei Konstytucji 3-maja w Gorzowie. 33-letni Michał M. jechał srebrnym audi z góry, od strony osiedla Staszica. Z nieustalonych do tej pory przyczyn potrącił starszą kobietę. Wpadła ona na maskę samochodu, uderzyła w szybę i upadła na ziemię. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła następnego dnia w gorzowskim szpitalu. Ogólnych potłuczeń doznał jej 7-letni wnuczek. - Ustaliliśmy już dane sprawcy, prokurator wydał zarządzenie o jego zatrzymaniu. Mężczyzna ten bezpośrednio po samym zajściu zbiegł z miejsca zdarzenia. Co prawda powiadomił policję, jednak nie oczekiwał na jej przyjazd i pozostawił pokrzywdzonych na drodze – tłumaczy Dariusz Domarecki, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

 

O tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ  

 

Poszukiwanym mężczyzną jest 33-letni mieszkaniec Gorzowa – Michał M. - Osoba ta będzie miała przedstawiony zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, a także odpowie za to, że zbiegła z miejsca zdarzenia – dodaje Domarecki. Tego rodzaju przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12.


Według nieoficjalnych informacji, sprawca tego zdarzenia – 33-latek jeszcze tego samego dnia uciekł za granicę.Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x