Wiadomości

Stal po badaniach

16 sierpnia 2012, 18:59
fot. Radosław Siuba
Na przełomie czerwca i lipca firma Pentagon Resarch przeprowadziła badania na terenie całej Polski na zlecenie Stali Gorzów. Dzisiaj poznaliśmy wynik tych badań.

Ireneusz Maciej Zmora (prezes Stali Gorzów)

Małgorzata Pera (Dyrektor Biura Promocji Miasta)

W czerwcu w Gorzowie odbyło się Grand Prix na żużlu. Po tym wydarzeniu klub z Gorzowa postanowił przeprowadzić badania. - Przy okazji Grand Prix w Gorzowie firma Pentagon Resarch przeprowadziła badania w dniach 28 czerwca do 3 lipca na próbie 1004 respondentów - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu. - Badanie odbyło się na mieszkańcach całej Polski - dodał włodarz klubu żużlowego.

Kiedy prezydent miasta Tadeusz Jędrzejczak negocjował warunki umowy, a następnie wykupił prawa do imprezy, było wiele pytań. - Czy przez imprezę tego typu możemy mówić o sukcesie promocyjnym? - to jedno z pytań, które przedstawiła Małgorzata Pera, dyrektor Biura Promocji Miasta. - Badania jednoznacznie wskazują, że tak - dodała. - Żużel jest wpisany wprost w strategii zarządzania marką "Gorzów Przystań" - mówiła Pera.

A jaki cel miały te badania? - Celem było określenie jaki wpływ na postrzeganie miasta i żużla ma taka impreza jak Grand Prix i jak postrzegana jest drużyna Stal Gorzów przez mieszkańców kraju - wyjaśniał Zmora. Jednym z pytań było "Z czym kojarzy się Panu(i) Gorzów Wielkopolski?" i blisko 27% ankietowanych odpowiedziało: "Drużyna żużlowa Stal Gorzów". - Wiedzieliśmy, że Stal Gorzów jest rozpoznawalna w naszym kraju, ale nie sądziliśmy, że wyniki pokażą aż tak drastyczną dominację Stali na tle innych elementów, przez które Gorzów mógłby być rozpoznawalny - ocenił prezes klubu.

Wyniki wskazują iż nasze miasto jest rozpoznawalne w kraju. Wielu respondentów kojarzy Gorzów z imprezami sportowymi, często kojarzone jest nasze miasto z żużlem. - My się bardzo z tego cieszymy, że tak jest postrzegana Stal Gorzów w Polsce - dodał Ireneusz Maciej Zmora. - Wizerunkowo Gorzów na takiej imprezie jak Grand Prix jest kojarzony pozytywnie. Wizerunkowy efekt dla miasta został osiągnięty i to nas bardzo cieszy - zakończyła Małgorzata Pera.

Zapraszamy do zakładki Multimedia, gdzie znajdziecie wypowiedzi prezesa Stali i dyrektor Biura Promocji Miasta.

Dawid Lis

Podziel się

Komentarze

Elvis
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości