Wiadomości

Pokonać sąsiada z tabeli

20 lutego 2012, 10:53
fot. Iga Andres
We wtorek, a nie jak początkowo zaplanowano na sobotę siatkarze GTPS-u rozegrają kolejny ligowy pojedynek. Rywalem w hali przy ulicy Czereśniowej będzie Joker Piła. Czy spotkanie rozegrany w tygodniu okaże się szczęśliwy dla Gorzowian?
Ze względu na rozgrywki młodzieżowe ekipa z Piły poprosiła o przeniesienie sobotniego spotkania na wtorek. Drużyna z Gorzowa zaakceptowała prośbę Jokera, a weekendową przerwę wykorzystała na rozegranie pojedynku sparingowego. W piątek zespół GTPS-u rozegrał pięciosetowy mecz, w którym pokonał AZS UZ Zieloną Górę 4:1.

We wtorek do drużyny powróci Bartłomiej Neroj, który z powodu zawieszenia przez Polski Związek Piłki Siatkowej nie wystąpił w poprzednich pięciu spotkaniach. Nieobecność tego zawodnika solidnie wypełnił Konrad Krzywiecki, który dobrze prezentował się w pojedynkach jako pierwszy rozgrywający. Czy gorzowski trener będzie miał problem z podjęciem decyzji na którego z graczy na tej pozycji postawić w nadchodzącym meczu? - Chciałbym mieć taki problem od pięciu kolejek. Żeby mieć ich dwóch i mieć problem z ich wyborem. A nie żebym miał tylko jednego i praktycznie co akcję na treningu, czy na meczu patrzył się i modlił, żeby tylko Krzywiecki nie miał kontuzji - opisuje sytuację trener GTPS-u.

W przygotowaniach do meczu z Jokerem nie brał udziału Michał Błoński. Ten zawodnik doznał drobnego urazu nogi. Szkoleniowiec postanowił oszczędzać tego gracza, tak aby mógł wystąpić we wtorek.

Joker obecnie zajmuje w rozgrywkach pierwszej ligi jedną lokatę wyższą od zespołu z Gorzowa. Na swoim koncie mają dwadzieścia dwa punkty. W dotychczasowej rywalizacji zwyciężyli w siedmiu spotkaniach, przegrywając w jedenastu. W poprzedniej kolejce drużyna z Piły przegrała przed własną publicznością z Jadarem Siedlce 0:3. - Jest to chyba najwyższy zespół z całej tej ligi. Grają oni bardzo dobrze blokiem, ale troszeczkę słabiej w przyjęciu - mówi o przeciwniku Roland Dembończyk.

Gorzowianie w tabeli plasują się na jedenastej lokacie. Do wtorkowego rywala tracą cztery oczka. GTPS jest zespołem, który wygrał najmniejszą liczbę spotkań spośród wszystkich ekip pierwszoligowych. Drużyna z grodu nad Wartą zwyciężył w zaledwie pięciu pojedynkach. - Jest duże prawdopodobieństwo, że Joker będzie naszym przeciwnikiem w play-outach. Musimy się liczyć z tym, że wtorkowe zwycięstwo przybliży nas do wyprzedzenia tej drużyny w tabeli. Wtedy rozpoczniemy play-out z dziesiątego miejsca od meczów u siebie i ewentualnie w piątym spotkaniu zagramy przed własną publicznością - dodaje szkoleniowiec GTPS-u.

Pierwszy pojedynek obu ekip rozegrany jesienią w Pile zakończył się wygraną 3:0 Jokera. Czy w rewanżu zespół GTPS-u zmobilizuje się i pokona rywala? Czy przesunięte o trzy dni spotkanie okaże się szczęśliwe dla gorzowian?

Zapraszamy do zakładki Multimedia, gdzie znajduje się wypowiedź trenera Rolanda Dembończyka.

Spotkanie z Jokerem odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Czereśniowej. Zapraszamy do zakładki Relacje, w której znajduje się link do relacji, którą przeprowadzimy na żywo bezpośrednio z meczu.

Radosław Siuba

Multimedia

  • Roland Dembończyk (trener GTPS)


Podziel się

Komentarze

Elvis
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości