Nad placem za hotelem „Gorzów” pojawił się baner informujący, że w tym miejscu powstanie pasaż „Czerwona Torebka”. Na stronie sieci jest wymienionych kilkadziesiąt budowanych sklepów, m.in. w Zielonej Górze, ale o inwestycji w naszym mieście nie ma ani słowa. - Obiekt w Gorzowie jest jeszcze we wczesnym stadium przygotowawczym - mówi Lidia Mączyńska, PR manager „Czerwonej Torebki”. - Obecnie trwają formalności związane z przygotowaniem inwestycji do realizacji. Jej zakończenie jest wstępnie planowane na IV kwartał 2012 roku. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu.
Planowana inwestycja to jednokondygnacyjny obiekt handlowy, złożony z 15 modułów o powierzchni około 60 m kw., które można łączyć w celu uzyskania optymalnej wielkości dla potencjalnego najemcy. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 944 m kw. Każdy z lokali będzie miał odrębne wejście bezpośrednio z przestrzennego parkingu.
Czym jest „Czerwona Torebka”? To nowa sieć pasaży handlowych, której właścicielem jest Mariusz Świtalski, ten sam, który w 1998 roku rozpoczął tworzenie sieci sklepów „Żabka”. Właściciele nową sieć nazywają platformą do handlu detalicznego. Firma buduje w całej Polsce pasaże handlowe, docelowo ma ich być 4,5 tys., w których wynajmuje powierzchnie handlowe dla lokalnych kupców. W oparciu o pasaże, handlowcy mają szansę tworzyć własne sieci sklepów. Do tej pory otwarto pięć obiektów sygnowanych logiem czerwonej torebki. Można w nich kupić praktycznie wszystko. Sieć otarta jest na współpracę z przedstawicielami następujących branż: mały sklep spożywczy, drogeria, piekarnia i cukiernia, mięso i wędliny, owoce i warzywa, apteka, prasa, art. tytoniowe, lotto, alkohol, kwiaciarnia, odzież, obuwie, nabiał, ryby, pralnia chemiczna, GSM, usługi pocztowe, finanse, usługi bankowe, herbata, kawa, gastronomia, fryzjerstwo, kosmetyka, solarium, ogród, dom, biuro, sprzęt komputerowy i foto, EKO żywność, szewc, zegarmistrz, klucze, biżuteria, upominki, art. zoologiczne, wędkarstwo.
Sebastian Górny
|
Tomasz Karolak Stand Up - 50 i co
20 grudnia 2025
kup bilet |
|
Diamentowy koncert 60-lecia!
12 kwietnia 2026
kup bilet |
|
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
|
Największe przeboje Pink Floyd na żywo - Koncert Another Pink Floyd i Marek Raduli!
20 grudnia 2025
kup bilet |