• Jutro 16°/8°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18

Trener Maliszewski: Wygraliśmy mecz pomimo braku pewności siebie

28 września 2024, 07:49, Anna Kluwak
Stilon Gorzów wraca do domu z niezwykle cennym zwycięstwem nad Podlesianką Katowice. Po katastrofalnym meczu w poprzedniej kolejce, podopieczni Łukasza Maliszewskiego pokazali, że mogą wygrywać. Pomimo braku pewności siebie i defensywnej taktyki, w ostatniej sekundzie meczu szczęście uśmiechnęło się do nich – zwycięska bramka po rzucie z autu zapewniła gorzowianom pełną pulę punktów i chwilę wytchnienia w ligowej rywalizacji.

W ubiegły weekend piłkarze CFB Stilonu Gorzów doznali dotkliwej porażki 1:5 na własnym boisku z drużyną MKS Kluczbork. Dlatego ciążyła na nich ogromna presja podczas wyjazdowego meczu z Podlesianką Katowice.

Wynik spotkania otworzył w 17 minucie meczu Emil Drozdowicz. Jednak to był jedyny gol, który zobaczyliśmy w pierwszej połowie. Oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 0-1 dla Stilonu.

W drugiej połowie meczu bramkę dla gospodarzy zdobył w 66 minucie Daniel Paszek, doprowadzając tym samym do wyrównania 1:1. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Jednak decydujący moment nadszedł w doliczonym czasie gry. W 97 minucie po rzucie z autu, na wysokości pola karnego Podlesianki, Damian Grudnik strzelił gola na wagę zwycięstwa. Radość gości była ogromna, a tuż po tym trafieniu sędzia zakończył spotkanie. Stilon Gorzów wygrał 1:2 i zdobył trzy punkty, co w opinii trenera było dużym sukcesem.

- Jadąc na trudny teren po meczu, który wysoko przegraliśmy. Był to blamaż, nasza postawa była katastrofalna. Z relacji innych trenerów, którzy tutaj w Katowicach już grali wynikało, że jest to bardzo dobry zespół, ofensywnie nastawiony. Musieliśmy znaleźć sposób, aby to spotkanie wygrać. W naszej grze było widać brak pewności siebie. Bardziej nastawiliśmy się na bronienie i wyprowadzanie kontry, stały fragment gry. Szczęście się do nas uśmiechnęło w ostatniej sekundzie meczu po rzucie z autu i trzy punkty przywozimy do Gorzowa. Łapiemy lekki oddech - mówił Łukasz Maliszewski, trener Stilonu Gorzów.

Dzięki wygranej w Katowicach i zdobyciu trzech punktów Stilon Gorzów awansował na 12 miejsce w tabeli. Niebiesko-biali mają na swoim koncie 11 punktów. Portal gorzowianin.com jest oficjalnym partnerem medialnym CFB Stilonu Gorzów.

Wygrana w Katowicach ma dla Stilonu ogromne znaczenie nie tylko ze względu na zdobyte punkty, ale także z powodu odbudowy morale zespołu. Po trudnym okresie, kiedy drużyna musiała mierzyć się z krytyką, sukces na trudnym terenie może być punktem zwrotnym w dalszej części sezonu.

Podlesianka Katowice – Stilon Gorzów 1:2