• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

W Gorzowie w końcu powstanie pumptrack! Miasto dołożyło brakujące pieniądze

30 kwietnia 2024, 09:44, Anna Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na budowę pumptracka w parku 750-lecia. Tor do jazdy na rolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerze powinien być gotowy pod koniec wakacji lub najpóźniej we wrześniu. Koszt inwestycji to ponad 604 tys. zł.

Budowa pumptracka w parku 750-lecia to zwycięska inwestycja w kategorii rejonowej na os. Manhattan w ramach budżetu obywatelskiego 2022. To oznacza, że mieszkańcy głosowali na tę inwestycję w 2021 roku, jednak przez ostatnie lata nie doczekali się jej realizacji.

Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem, bo nie było chętnych. Drugie postępowanie zostało ogłoszone w połowie marca i tym razem do przetargu zgłosiły się dwie firmy, chociaż ich oferty przekraczały założony budżet.

Wykonawca budowy pumtracka w Gorzowie wybrany. Pumptrack w Gorzowie za 604 tys. zł

Na budowę pumptracka przeznaczono tak samo jak poprzednim razem 420 tys. zł brutto. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma 4FUN Sp. z o.o. z Jeleniej Góry zaoferowała 604 tys. 477,58 zł brutto. To o 184 tys. 477,58 zł więcej niż przewidziało miasto.

Przest ostatnie tygodnie urzędnicy analizowali ofertę i ostatecznie zdecydowali, że rozstrzygną przetarg i dołożą brakujące pieniądze. Tym samym budową pumptracku w parku 750-lecia zajmie się firma 4FUN z Jeleniej Góry. - Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu i nie podlega wykluczeniu. Oferta Wykonawcy jest ofertą najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert – czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia przetargu.

Firma 4FUN będzie miała 140 dni na realizację prac od dnia podpisania umowy. To oznacza, że jeżeli budowa ruszy w maju, wówczas tor powinien być gotowy jeszcze pod koniec wakacji lub najpóźniej we wrześniu.

Pumptrack w parku 750-lecia w Gorzowie

Co to jest pumtrack? Jest to zapętlony tor, który jest zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Można na nim jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerze.

Wykonawca będzie musiał wybudować nie tylko tor w kształcie „kopniętej” ósemki z nawierzchnią asfaltową, ale również ustawić wiaty z 2 ławostołami oraz 4 ławki i śmietniki oraz 2 stojaki rowerowe. Ponadto będzie musiał wykonać oświetlenie pumptracka, które będzie składało się z 6 lamp solarnych lub parkowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości