• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Stan noworodka jest skrajnie ciężki. "Lekarze czegoś takiego nie widzieli od 30 lat"

29 marca 2024, 12:18, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Gorzowski szpital zabiera głos w sprawie 22-dniowego chłopca, który trafił do placówki we wtorek 26 marca o 4 nad ranem. Lekarze, którzy opiekowali się noworodkiem, mówią, że pierwszy raz w życiu mieli do czynienia z takim przypadkiem.

Krótkie spotkanie z dziennikarzami zorganizował dziś wiceprezes gorzowskiego szpitala – Robert Surowiec. Wszystko to w związku z licznymi pytaniami od dziennikarzy, po który artykule ukazał się w czwartek, 28 marca 2024 roku na portalu gorzowianin.com: 22-dniowy noworodek w ciężkim stanie trafił do szpitala w Gorzowie. Rodzice zostali zatrzymani

- Byłem w stałym kontakcie z ordynator oddziału neonatologii, która poinformowała mnie, że 30 lat pracuje w zawodzie i po raz pierwszy miała do czynienia z tego typu przypadkiem. To jest przerażające, to jest coś,  z czym trudno się pogodzić – mówił wiceprezes gorzowskiego szpitala.

Surowiec dodał, że gdyby lekarze mieli informację o jakimkolwiek możliwym urazie, ta diagnostyka byłaby szybsza i skierowana w zupełnie inną stronę i być może ta fachowa pomoc mogłaby przyjść szybciej.

Według informacji do których dotarł portal gorzowianin.com 22-dniowy chłopiec leży pod respiratorem w szpitalu w Poznaniu. Jego stan jest skrajnie ciężki.

AKTUALIZACJA

Rodzice chłopca usłyszeli zarzuty znęcania się nad dzieckiem oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko ma wewnętrzne obrażenia głowy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości