• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

22-dniowy noworodek w ciężkim stanie trafił do szpitala w Gorzowie. Rodzice zostali zatrzymani

28 marca 2024, 12:16, Anna Kluwak
zdjęcie poglądowe
Do szpitala w Gorzowie trafił noworodek w ciężkim stanie. Chłopiec został następnie przetransportowany do szpitala w Poznaniu. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gorzowie pod kątem możliwości pobicia 22-dniowego dziecka. Do sprawy zostali zatrzymani rodzice. Trwa wyjaśnianie czy obrażenia powstały wskutek przemocy, czy może też są wynikiem jakiejś choroby.

We wtorek 26 marca do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie trafił 22-dniowy noworodek. Chłopiec miał podejrzenie osłabienia, jednak kiedy zaczęto robić badania okazało się, że maluch jest w bardzo złym stanie. Noworodek został przetransportowany do szpitala w Poznaniu, a szpital zawiadomił policję.

- Szpital w Gorzowie złożył zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa. Dziecko ma obrażenia. Prowadzimy czynności w tej sprawie. W środę 27 marca na polecenie Prokuratury Rejonowej w Gorzowie policjanci z Poznania zatrzymali rodziców. W czwartek 28 marca matka i ojciec zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie następnie zostaną przeprowadzone z nimi czynności – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek, Prokurator Rejonowy w Gorzowie.

- Potwierdzam, że w środę 27 marca zatrzymaliśmy dwie osoby w związku z tą sprawą - komentuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zawiadomienie, które trafiło do prokuratury, dotyczyło możliwości pobicia noworodka. Jak podkreślają śledczy, sprawa jest delikatna i musi zostać wyjaśniona. Szczegółowe badania wykażą, co tak naprawdę się stało, ponieważ chłopiec nie miał zewnętrznych śladów przemocy, jedynie badania obrazowe wykazały, że jest w bardzo złym stanie. Nie do końca wiadomo, czy obrażenia powstały wskutek przemocy, czy może też są wynikiem jakiejś choroby. Dziecko obecnie przebywa w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

AKTUALIZACJA

Rodzice chłopca usłyszeli zarzuty znęcania się nad dzieckiem oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko ma wewnętrzne obrażenia głowy.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości