• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Czy możliwe jest dyskretne prostowanie zębów aparatem ortodontycznym?

18 marca 2024, 16:25, Artykuł partnera
Dla wielu osób, które potrzebują korekty ustawienia zębów w jamie ustnej, obawa przed noszeniem tradycyjnego aparatu ortodontycznego może być poważną przeszkodą. Jednakże, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak przezroczyste nakładki prostujące, możliwe jest osiągnięcie pożądanych rezultatów w sposób znacznie bardziej dyskretny i komfortowy.

Nakładki prostujące - czym są?

Nakładki prostujące, często nazywane również nakładkami ortodontycznymi, to elastyczne, przezroczyste osłony wykonane z tworzywa sztucznego. Są one indywidualnie formowane na podstawie skanu jamy ustnej pacjenta i stopniowo przesuwają zęby do pożądanej pozycji. Dzięki temu, noszenie ich jest znacznie mniej widoczne niż w przypadku tradycyjnego aparatu stałego. Takie rozwiązanie pozwala pacjentom czuć się pewniej w codziennych sytuacjach - bez wyraźnie odcinającego się na zębach mechanizmu aparatu stałego.

Dyskrecja na życzenie

Aparat stały niestety często kojarzy nam się negatywnie i obawiamy się przed wprowadzeniem takiej zmiany do swojego wyglądu. Główną zaletą nakładek prostujących jest ich dyskrecja. Są one niemal niewidoczne, co sprawia, że wiele osób może prowadzić swoje codzienne życie bez poczucia dyskomfortu związanego z noszeniem widocznego aparatu ortodontycznego. Dzięki temu, pacjenci mogą cieszyć się prostszym, bardziej estetycznym uśmiechem, nie martwiąc się o ewentualne zakłopotanie związane z noszeniem aparatu.

Wygoda

Dodatkowo, nakładki prostujące są również wygodne. Nie posiadają metalowych elementów, które mogłyby powodować otarcia czy podrażnienia jamy ustnej, co sprawia, że są one bardziej przyjazne dla tkanek miękkich w jamie ustnej. Ponadto, można je łatwo zdejmować przed rozpoczęciem jedzenia i mycia zębów - ułatwia to utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. W przeciwieństwie do aparatu stałego nie ma tutaj ryzyka pozostania resztek pożywienia pod konstrukcją aparatu i w konsekwencji powstawania próchnicy.

Skuteczność a stopień wady

Jednakże, należy pamiętać, że skuteczność nakładek prostujących może być zależna od indywidualnego przypadku ortodontycznego. Niektóre przypadki wymagają bardziej zaawansowanych korekt, które mogą być lepiej leczone za pomocą tradycyjnego aparatu gorzowianin.comortodontycznego. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o leczeniu ortodontycznym za pomocą nakładek prostujących, zawsze warto skonsultować się z doświadczonym ortodontą, który oceni nasz przypadek i zaleci odpowiednie rozwiązanie. W Hello Smile jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje wątpliwości dotyczące kwalifikowania się do leczenia za pomocą nakładek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości